تعمیر خودرو

تعمیر خودرو در فیکس آپ کار یکی از مهم ترین خدماتی است که ارائه می شود. عیب یابی و تعمیر ماشین و تعویض قطعات استوک انواع خودرو های خارجی در این مجموعه با بهترین قیمت و کیفیت توسط افراد متخصص و باتجربه انجام می شود. انواع تعمیرات ماشین از جمله تعمیر موتور ماشین، تعمیر گیربکس ماشین، تعمیر جلوبندی ماشین، تعمیر برق ماشین و تهیه و تامین قطعات استوک انجام می شود.

هر خودرو به مرور زمان با هر برند و شرایط متفاوت ممکن است نیازمند خدمات تعمیر خودرو باشد که این خدمات تنها در مراکز معتبر تعمیرگاه خودرو میسر است. در تعمیر یک خودرو به تمامی مشکلات و مواردی که مالک آن تجربه می کند بررسی و رسیدگی می شود. در اصل می توان تعمیرات ماشین ها را یکی از مهم ترین عوامل نگهداری آن ها دانست.

در آموزش تعمیر خودرو در فیکس آپ کار در ادامه خواهید آموخت:

تعمیرات خودرو

تعمیر خودرو
تعمیر خودرو

امروزه خودرو یک وسیله نقلیه بسیار مهم می باشد که اکثر افراد یا مالک آن هستند یا بصورت اشتراکی از آن در یک خانواده استفاده می کنند. خودرو با توجه به پیچیدگی هایی که دارد نیاز به رسیدگی های مداوم و همیشگی نیز دارد. فرقی نمی کند نوع خودرو چه باشد یا چقدر ارزشمند باشد، باید به آن در زمان های مختلفی رسیدگی کرد.

در صورتی که این رسیدگی ها انجام نشود استهلاک خودرو و عدم توجه به تعمیر خودرو باعث می شود تا خرابی هایی به بار بیاید. این خرابی ها بعضاً ممکن است بسیار کوچک باشند اما در صورت عدم رسیدگی و عدم مراجعه به موقع تعمیرگاه خودرو علاوه بر خطراتی که بدنبال دارد، بقیه تجهیزات را نیز دچار مشکل می کند. دقیقاً سیستم یک خودرو همانند سیستم بدن کار می کند و اگر عضوی دچار مشکل شود و حل نشود، قسمت های دیگر را نیز دچار مشکل می کند.

تعمیر ماشین های خارجی و لوکس نیز باید حتماً در مراکز مطمئن و مجاز انجام شود و از قطعات اصلی و اورجینال در تعویض ها استفاده شود. تجربه و تخصص کارشناسان یک مرکز تعمیرات ماشین وارداتی حرف اول را می زند و باید به این موضوع بسیار دقت داشت.

انواع تعمیر خودرو

خودرو ها به مرور زمان بر اساس استفاده های مختلفی که از آن ها می شوند، ممکن است قطعات آن ها به هر دلیلی خراب شوند. خرابی قطعات بخصوص مصرفی باعث اصطحلاک بیشتر در خودرو شود. به همین جهت رسیدگی به خودرو در مدت زمان های کوتاه یک امر بسیار مهم حساب می شود.

علاوه بر آن که خودرو مصرفی هایی جهت تعویض دارد، قسمت های بسیار مهم آن مثل موتور و گیربکس باید مدام مورد بازبینی قرار گیرند. این دو قطعه بزرگ که قلب خودرو هستند، در صورت عدم عملکرد صحیح مشکلات جدی را ایجاد می کنند.

زمانی که یک خودرو دچار مشکل می شود، تعمیر خودرو در آن کاملاً بستگی به عیب یابی آن دارد. یعنی پیش از هرگونه تعمیر یا تعویض قطعات، می بایست ابتدا عیب یابی در آن صورت بگیرد. پس از آن که عیب یابی انجام شد مشخص می شود که کدام قسمت از خودرو نیاز به تعمیر دارد و باید تعمیر یا تعویض شود. بطور کلی این تعمیرات دارای بخش های مختلفی هستند که در ادامه با فیکس آپ کار به آن اشاره می کنیم.

تعمیر ماشین
تعمیر ماشین

تعمیر موتور خودرو

حتی زمانی که نام تعمیر موتور خودرو به گوش می خورد ترسی در دل مالک آن میافتد. واقعیت آنقدر هم دشوار نیست و در اکثر مواقع این تعمیرات موتور خودرو می تواند جزئی و بدون هرگونه دردسری باشد. اما این بسیار مهم است که اگر موتور یک خودرو نیاز به تعمیر دارد حتماً در اولین فرصت انجام شود. فیکس آپ کار تعمیر خودروهای خارجی و لوکس که بسیار حساس هستند را توسط افراد باتجربه و متخصص خود به راحتی انجام می دهد

این مجموعه ابتدا پس از عیب یابی های دقیقی که روی خودروی شما انجام می دهد نحوه، زمان و هزینه تعمیر موتور خودرو خارجی شما را مشخص می کند. سپس در صورت تایید مالک این عملیات طبق زمان بندی اعلام شده انجام می شود. تعمیر موتور خودرو خارجی و لوکس در مواقعی نیاز به قطعات دارد که این قطعات را فیکس آپ کار تهیه و تامین می کند.

بخش های تعمیر موتور خودرو

موتور خودرو بخش های بسیار زیادی دارد که در تعمیرات خودرو باید به آن ها توجه شود. این بخش ها معمولاً دارای قطعات مختلفی نیز هستند. هر بخش از یک موتور خودرو شرایط تعمیر متفاوتی نسبت به بخش های مختلف دیگر دارد. بطور کلی در تمام موتورهای خودرو می توان به بخش هایی که قابل تعمیر هستند به شکل زیر اشاره کرد.

تعمیر دسته موتور، تعمیر سرسیلندر موتور، تعمیر یا تعویض واتر پمپ، تعمیر و تعویض فلایویل، خدمات تنظیم موتور، کاتالیزور و گلویی اگروز  قسمت های مختلف دیگری که در بخش جلویی یا همان موتور خودرو می باشد. در صورتی که این بخش ها قابل تعمیر نباشند باید قطعات آن جایگزین شوند.

تماس با فیکس آپ کار

شما می توانید با تماس با کارشناسان فیکس آپ کار، بطور رایگان مشاوره گرفته و نوع مشکل یا خدمات درخواستی خود را مطرح کنید و برای حضورتان هماهنگی انجام دهید.

مرکز تعمیرات ماشین خارجی فیکس آپ کار

تعمیر گیربکس خودرو

گیربکس یا جعبه دنده بخش بسیار مهمی از یک خودرو پس از موتور آن می باشد. بطوری که موتور خودرو توان خود را به گیربکس منتقل می کند تا خودرو با استفاده از آن به حرکت درآید. در خودروهای جعبه دنده اتوماتیک بسیار دیده می شود که ضرایب دنده بهم خورده است یا سر و صداهایی از آن شنیده می شود و یا در برخی موارد خودرو اصلاً حرکت نمی کند.

فیکس آپ کار متخصص در زمینه تعمیر گیربکس اتوماتیک خودروهای خارجی می باشد. کارشناسان این مجموعه با تجربه و تخصصی که دارند انواع گیربکس های اتوماتیک خودروهای خارجی را تعمیر می کنند. بسیاری از خودروهای خارجی و گران قیمت که دارای گیربکس اتوماتیک هستند تعمیرات آن دارای حساسیت شدیدی می باشد که این مجموعه دقت لازم را در تعمیرات گیربکس اتوماتیک دارد.

تعمیر جلوبندی خودرو

تعمیر ماشین خارجی
تعمیر ماشین خارجی

از تعمیر خودرو باید به تعمیر جلوبندی خودرو نیز اشاره کرد. منظور از جلوبندی همانطور که از نامش پیداش قسمت جلویی خودرو بوده که وظیفه تعلیق این قسمت را بر عهده دارد. چرخ ها و اجزای وابسته به آن و فرمان مهم ترین بخش جلوبندی خودرو است. در تعمیرات خودرو در جلوبندی این مورد پس از عیب یابی دقیق معمولاً به شکل راحتی قابل تعمیر است.

تعمیر جلوبندی خودرو زمانی باید اتفاق بیافتد که یک خودرو دارای لرزش یا صداهایی از قسمت جلویی خود است. همچنین فرمان پذیری های نابجا و سر و صداهای عجیب عواملی است که شما را به یک تعمیرکار خودرو میرساند. کمک های خودرو نیز در این قسمت نقش بسزایی دارند که اکثر مواقع نیاز به تعویض خواهند داشت.

بخش عظیمی از تعلیق خودرو را جلوبندی خودرو بر عهده دارد. در تعمیر ماشین باید به قسمت های جلوبندی آن هم دقت زیادی داشت. اگر حتی قسمتی کوچک دچار عیب و نقصی باشد باید تعمیر شود تا باعث مشکلات دیگر در جلوبندی خودرو نشود.

تعمیر برق خودرو

برق خودرو نیز از مهم ترین قسمت های آن است که وظایف ابتدایی را انجام می دهد. بطور مثال اگر خودرو دارای مشکل برقی باشد یا برق نداشته باشد، هیچگاه روشن نخواهد شد تا موتور یا گیربکس و اجزای مهم دیگر به حرکت درایند. معمولاً عیب یابی برق خودرو توسط دستگاه های مختلف بسیار سریع و راحت انجام می شوند.

این بسیار مهم است که هیچ مشکل برقی را نادیده نگیریم زیرا در اکثر مواقع مشکلات بسیار جزئی بوده و با کمترین هزینه و زمان برطرف می شوند. شایان ذکر است که مهم ترین بخش تعمیر خودرو در مبحث برقی بررسی و رفع مشکلات باتری خودرو است.

تعمیر خودرو های خارجی و لوکس

مهم ترین و تخصصی ترین بخشی که فیکس آپ کار دارد، تعمیر خودرو های خارجی و لوکس می باشد. این مجموعه تنها خودروهای خارجی را تعمیر می کند و تجربه درخشانی در این زمینه دارد. انواع خودروهای خارجی وارداتی از هر نظر در هر بخشی توسط فیکس آپ کار قابل تعمیر می باشد.

تعمیر ماشین های خارجی بواسطه تعمیر یا تعویض قطعات صورت می گیرد. خودرو های خارجی بدلیل حساسیت بسیار بالا در هر تعمیرگاهی نمی توانند حضور داشته باشند و به همین جهت تنها باید به تعمیرگاه های مجاز و متخصص خودروهای خارجی مراجعه کنند. فیکس آپ کار از متخصصین بسیار باتجربه در زمینه تعمیر خودرو های وارداتی تشکیل شده است که این تعمیرات را به بهترین شکل ممکن انجام می دهند.

هزینه تعمیر خودرو

هزینه تعمیر خودرو
هزینه تعمیر خودرو

تعمیرات خودرو به قدری گسترده هستند که حتی زمانی که نام تعمیر ماشین را می شونیم، دقیقاً مطمئن نیستیم که در مورد کدام قسمت آن صحبت می کنیم. به همین جهت ابتدایی ترین کار در تعمیر خودرو عیب یابی آن است.

پس از آن که عیب یابی انجام شود و مشخص شود که کدام قسمت از خودرو دچار مشکل شده است، می توان بطور تقریبی برای آن هزینه ای مشخص نمود. هزینه تعمیر خودرو همیشه یک بحث جنجالی بوده و تاثیرات مستقیمی بر انتخاب مالک خودرو می گذارد.

در صورتی که نیاز به تعویض قطعاتی در تعمیر ماشین باشد که معمولاً هم اینطور است، هزینه آن قطعه یا قطعات نیز به هزینه تعمیر خودرو اضافه می شود. لذا پس از عیب یابی باید مشخص شود که قطعات موردنظر دچار مشکل شده اند و نیاز به تعویض دارند یا خیر.