تعمیر جلوبندی

تعمیر جلوبندی خودرو خارجی که شامل جلوبندی سازی کمک فنر ها، طبق ها، جعبه فرمان بصورت کاملاً تخصصی و حرفه ای به همراه گارانتی انجام می شود. فیکس آپ کار با استفاده از تجربه و تخصصی که کارشناسان خود در زمینه تعمیر جلوبندی ماشین های خارجی دارد، هر مشکلی برا بطور کامل رفع می کند.

بحش تعمیر جلوبندی مجموعه فیکس آپ کار با استفاده از جدیدترین روش های روز دنیا، اقدام به تعمیرات جلوبندی سازی می کند. خودروهای مختلف بخصوص خودروهای وارداتی و لوکس روز دنیا، هر یک در جلوبندی خود از تکنولوژی های مختلفی استفاده شده است. لذا جهت تعمیر جلوبندی این نوع از خودرو ها باید تجربیات و تخصص کارشناس یا تعمیرکار کامل باشد.

در ادامه با فیکس اپ کار با تعمیر جلوبندی خودرو همراه باشید:

جلوبندی چیست؟

تعمیر جلوبندی
تعمیر جلوبندی

همیشه نمی توان اینطور خیال کرد که تمام جاده ها و خیابان های شهر هموار و صاف هستند. اکثراً در مسافرت ها و طی نمودن مسافت های طولانی متوجه تکان خودرن های بسیار زیاد خودرو در پیچ و خم ها می شویم. این وظیفه جلوبندی و تعلیق خودرو است که آن را ایمن و مرتب نگهداری کند.

جلوبندی خودرو که بخش بزرگی از تعلیق خودرو را انجام می دهد، شامل بخش های بسیار زیادی می باشد. منظور از تعلیق خودرو عدم وجود لرزش در خودرو، عدم وجود مشکلات در جاده های ناهموار و تکان خوردن های خودرو است. تمام این موارد در یک رانندگی ایمن و لذت بخش حرف اول را می زنند.

جلوبندی خودرو تماماً همانطور که از نامش پیداست، مربوط به جلوی خودرو می باشد. اما بحث تعلیق خودرو به قسمت های زیرین خودرو هم مرتبط می باشد. جلوبندی خودرو شامل کمک فنر ها، چرخ ها، سیبک ها، طبق ها و لوازم بسیار دیگری در این قسمت از خود می باشد.

تعمیر جلوبندی خودرو

همانطور که اکثر مالکان خودرو می دانند، متاسفانه در کشور ایران از خیابان ها و جاده های هموار و صافی برخوردار نمی باشد. خرابی های بیش از حد و چاله های عمیق باعث تخریب خودرو در بخش هایی می شود. این سیستم جلوبندی و بخش زیرین خودرو است که این خرابی ها را تحمل می کند تا به خودرو و سرنشینان آن ها صدمه ای وارد نشود و در نهایت به تعمیر خودرو نرسد.

حال در نظر داشته باشید که هر خودرویی با هر تکنولوژی بخصوص خود در این شرایط نامناسب به مرور زمان و طی نمودن مسافت های طولانی دچار مشکل می شود. این جلوبندی خودرو است که در این شرایط تخریب را می پذیرد و این تعلیق خودرو است که ضعیف می شود.

تعمیر جلوبندی خودرو در چنین شرایطی باید حتماً انجام شود. زمانی که خودرو تعلیق و راحتی خود را از دست داده است. همچنین زمانی که از جلوی خودرو شما صداهای زیادی در می آید و دیگر رانندگی نرم و راحتی ندارید. لرزش ها و صدا ها زنگ خطر وچود مشکلاتی در این ناحیه هستند.

تعمیر کمک فنر خودرو

تعمیر جلوبندی خودرو
تعمیر جلوبندی خودرو

یکی از قسمت های بسیار مهم در تعمیر جلوبندی خودرو، تعمیر کمک فنر خودرو می باشد. کمک فنر ها بخشی هستند که جلوی خودرو را نرم و روان می کنند. جمع شدن و بالا و پایین شدن چرخ ها وظیفه اصلی کمک فنر ها می باشد.

هر خودرو بطور متوسط هر چند سال یکبار بسته شرایط خودرو، نوع آن، وضعیف جاده ها و موارد دیگر باید کمک فنر های خود را تغویض کند. یکی از فواید معاینه فنی دقیقاً همین می باشد که میزان درصد سالم بودن کمک فنر ها را در تست نهایی به شما اعلام می کند.

اگر کمک فنر ها دچار خرابی یا مشکل شوند، باعث ناهماهنگی در قسمت جلویی خودرو می شود. این امر در نهایت به سر و صدای زیاد و لرزش خودرو منجر می شود. در صورتی که این خرابی ها جزئی بوده احتمال تعمیر کمک فنر وجود دارد، در غیر اینصورت کمک فنر خودرو باید تعویض گردد.

تعمیر طبق خودرو

طبق خودرو وظیفه تعادل میان کمک فنر ها می شود. زمانی که خودرو در حرکت در قسمت ناهمواری های جاده باشد، طبق ها بالا و پایین می شوند و تکان می خورند تا صدمه ای به کمک فنر ها وارد نشود.

طبق ها نیز یکی از اجزای مهم تعلیق خودرو هم می باشند که حفاظت از شاسی های خودرو را هم برعهده دارند. البته در برخی خودرو های هوشمند، طبق در سیستم تعلیق آن ها کار نمی شود و جایگزین های دیگری را دارند.

از نشانی های خرابی طبق خودرو، سر و صدا و تق تق کردن در جلوبندی است که نشان دهنده خرابی سربوش طبق جلوبندی خودرو می باشد. از اصلی ترین علت های خرابی این قطعه نیز جاده های ناهموار و عدم رعایت کنترل سرعت می باشد.

تعمیر جلوبندی ماشین خارجی
تعمیر جلوبندی ماشین خارجی

تعمیر جعبه فرمان خودرو

جعبه فرمان هم از دیگر قطعات بسیار مهم در بخش جلوبندی خودرو می باشد. اکثر جعبه فرمان های خودروهای امروزی هیدرولیک هستند. جعبه فرمان که وظیفه فرمان پذیری خودرو به واسطه قطعه فرمان در اتاق را بر عهده دارد نیز بعضاً در جلوبندی دچار مشکل و خرابی می شود.

از علائم خرابی جعبه فرمان می توان به عدم هماهنگی فرمان با چرخ های جلو اشاره کرد. خلاصی بیش از حد در فرمان و سر و صدای لاستیک و فرمان حین دور زدن نیز از مهم ترین این علائم ها هستند.

از علائم دیگر جعبه فرمان خودرو می توان به سفت شدن فرمان یا کشیده شدن آن به بخش های دیگر اشاره داشت. این بخش بسیار مهم بوده و چون هدایت خودرو به این طریق انجام می شود حتماً باید در صورت مشاهده خرابی تعمیر جلوبندی انجام شود.

تعمیر سیبک خودرو

سیبک ها نیز بخش های تشکیل دهنده جلوبندی خودرو هستند. اکثراً سر و صداهای موجود در بخش جلویی خودرو مربوط به این قطعه می شود. بعضاً سیبک ها بواسطه قطعه دیگری مثل طبق ها به یکدیگر متصل اند.

از وظایف مهم سیبک خودرو تعلیق در قسمت جلویی خودرو و هماهنگی چرخ ها با فرمان است. این قطعه در صورتی که دچار خرابی شود در اکثر مواقع نیاز به تعویض دارد. زیرا آیتم های مکانیکی خاصی در خود جهت تعمیر ندارد.

تعمیر پلوس خودرو

یکی از علائم خرابی پلوس ها لرزش بسیار زیاد در قسمت جلویی خودرو است که نیاز به تعمیر جلوبندی خودرو دارد. پلوس ها وظیفه انتقال قدرت به سیستم دیفرانسیل و چرخ ها را بر عهده دارند.

تماس با فیکس آپ کار

شما می توانید با تماس با کارشناسان فیکس آپ کار، بطور رایگان مشاوره گرفته و نوع مشکل یا خدمات درخواستی خود را مطرح کنید و برای حضورتان هماهنگی انجام دهید.

مرکز تعمیرات ماشین خارجی فیکس آپ کار

تعمیر و تعویض سر پلوس خودرو

پلوس ها نیز مشابه طبق و سیبک و کمک فنر در جاده های نامناسب زیاد دچار خرابی می شود و در اکثر مواقع نیاز به تعویض دارند. پلوس علاوه بر خود، سرپلوس نیز دارد که ممکن است در برخی موارد این قطعه کوچکتر دچار مشکل شده باشد و خود پلوس بدون مشکل باشد.

چه زمانی تعمیر جلوبندی خودرو نیاز است؟

اگر شما مالک یک خودروی خارجی و لوکس هستید و خودروی خود را به تازگی بصورت کارکرده تهیه کرده اید حتماً نیاز به بررسی و عیب یابی جلوبندی خودرو خود دارید. علاوه بر آن اگر مشکلاتی که در این مقاله در فیکس آپ کار گفته شد را دارا هستید نیاز به تعمیر جلوبندی دارید.

جلوبندی سازی ماشین خارجی و لوکس در تهران
جلوبندی سازی ماشین خارجی و لوکس در تهران

مواردی که باعث می شود شما به جلوبندی سازی مراجعه کنید:

  • خودرو شما در حین حرکت به یک سمت کشیده می شود
  • سر و صداهای زیاد در زمانی که به سمت مستقیم حرکت می کنید
  • سر و صدای تق تق حین دور زدن در ابتدای حرکت دارید
  • فرمان شما بسیار سفت و سخت شده است
  • فرمان شما دارای خلاصی بسیار زیادی است
  • لرزش زیادی در اتاق خودرو بخصوص در جلوبندی و فرمان دارید
  • لاستیک سابی و صدای جیغ از لاستیک های خودرو

هزینه تعمیر جلوبندی خودرو

هزینه تعمیر جلوبندی خودرو همانند موارد دیگر مرتبط با یک خودرو نیاز به عیب یابی و بررسی دارد. با توجه به این که در جلوبندی خودرو اکثر قطعات یکبار مصرف هستند، قابل تعمیر نمی باشند و نیاز به تعویض دارند.

از این رو فیکس آپ کار علاوه بر تعمیر جلوبندی خودرو خارجی شما، قطعات را بصورت استوک و ضمانت شده برایتان تهیه و نصب می کند. در این صورت این قطعه تضمین شده در محل مجموعه تعویض شده و بررسی شرایط جلوبندی خودرو مجدد توسط کارشناس مورد بررسی قرار می گیرد.