تعمیر موتور

تعمیر موتور خودرو های خارجی و لوکس بصورت تخصصی در محیطی کاملاً حرفه ای یکی از خدمات تعمیر خودرو فیکس آپ کار می باشد که تمام تعمیرات فنی موتور خودرو در آن انجام می شود. تعمیر موتور ماشین خارجی و وارداتی از بزرگترین و مهم ترین خدمات حرفه ای این مجموعه می باشد که توسط تعمیرکاران حرفه ای و باتجربه انجام می شود.

فیکس آپ کار مجموعه ای کاملاً تخصصی و حرفه ای است که تعمیر موتور خودرو های خارجی را انجام می دهد. این تعمیرات موتور خودرو در مدت زمان کم و با هزینه بسیار مناسبی در یک محیط بسیار حرفه ای و ویژه انجام می شود. تمام خودرو های وارداتی حتی جدیدترین و لوکس ترین مدل ها در این مجموعه قابل تعمیر می باشد.

در ادامه با مقاله تعمیر موتور خودرو در فیکس آپ کار خواهید آموخت:

تعمیر موتور خودرو

تعمیر موتور
تعمیر موتور خودرو در فیکس آپ کار

تعمیر موتور خودرو در فیکس آپ کار مهم ترین و بزرگترین خدماتی است که در آن انجام می شود. موتور خودرو زمانی که دچار مشکل شود بسیار مهم است که در سریع ترین زمان بدون اتلاف وقت به تعمیرگاه مجاز مراجعه کند تا عیب یابی صورت گرفته و تعمیرات آن آغاز شود.

خودرو های گرانقیمت بدلیل حساسیتی که در انواع بخش های خود دارند، تعمیرات آن اهمیت بالایی دارد. اگر تعمیرکاری که تجربه و تخصص کافی در آن را نداشته باشد یا بهتر است بگوییم آشنایی با تعمیر آن مدل از خودرو نداشته باشد ممکن است آسیب جدی به موتور خودرو وارد کند.

لذا تعمیر موتور خودرو از قبیل مشکلات در بخش های مختلف آن نیازمند تعمیرکار حرفه ای است. سر و صدای زیاد موتور، عدم قدرت کافی، لرزش زیاد، وجود دود در اگزوز، روغن ریزی و خرابی واشر سرسیلندر از مواردی هستند که نیاز به تعمیر موتور دارند.

عوامل تخریب موتور خودرو

موارد بسیار زیادی هستند که باعث می شوند تا موتور خودرو دچار آسیب بعضاً جدی بشوند. این عوامل تخریب تفاوت چندانی برای نوع یا مدل خودرو قائل نیست و اثرات خود را به جا می گذارد. نوع و نحوه رانندگی در سلامت یک خودرو تاثیر زیادی دارد.

باید در نظر داشته باشیم که ماشین شما نیاز به مراقبت و مراعات حین استفاده دارد. اگر مواردی هرچند بسیار کوچک مدام تکرار شوند، قطعاً باعث تخریب موتور خودروی شما می شوند. تعمیر موتور خودرو هم قطعاً هزینه ای در دست شما می گذارد.

چه زمانی نیاز به تعمیر موتور خودرو داریم؟

تعمیر موتور خودروافرادی که مالکان خودرو هستند باید خوب بدانند که چه زمانی باید به تعمیرگاه مراجعه کنند. اگر عدم توجه به رسیدگی های لازم را در پیش بگیرید قطعاً دچار مشکلات حاد می شوید. موتور خودرو سیستم مرکزی آن است که وظایف خیلی مهمی را بر عهده دارد.

اگر قرار باشد به خرابی های موتور خودرو توجه لازم نداشته باشیم و به موقع به تعمیرگاه مراجعه نکنیم، بدون شک خرابی ها دو چندان می شوند. در مواقعی که متوجه ایرادی بخصوص از سوی موتور خودرو می شویم باید به آن توجه کنیم و در اکثر مواقع با یک عیب یابی ساده مشکل رفغ می شود.

پس اهمیت این که بلافاصله پس از مشاهده مشکلات مرتبط با موتور خودرو به تعمیرگاه مراجعه کنیم بالاست. موتور خودرو را می توان حساس ترین بخش اجزای اصلی یک خودرو دانست. به همین دلیل است که نباید به هیچ خرابی حتی جزئی بی توجه باشیم.

چه دلایلی باعث خرابی موتور می شود؟

عوامل و دلایل زیادی وجود دارد که موتور یک خودرو را دچار خرابی می کند. موتور خودرو بدلیل حساسیت های زیادی که دارد با بی توجهی به عوامل مختلف باعث خرابی می شود. این عوامل می تواند موتور ماشین را خراب کرده و اختلالاتی در عملکرد آن ایجاد کند.

در ادامه با فیکس اپ کار همراه باشید تا مرور کنیم چه عواملی باعث خرابی موتور خودرو می شود. حتماً باید دانست که نوع خودرو چه بهترین و چه بدترین تنها این زمان را به تعویق می اندازد و در هر صورت خرابی موتور ماشین حتمی است.

تماس با فیکس آپ کار

شما می توانید با تماس با کارشناسان فیکس آپ کار، بطور رایگان مشاوره گرفته و نوع مشکل یا خدمات درخواستی خود را مطرح کنید و برای حضورتان هماهنگی انجام دهید.

مرکز تعمیرات ماشین خارجی فیکس آپ کار

سرویس دوره ای خودرو

سرویس های دوره ای خودرو ساده ترین کاری است که مالکین خودرو در هر چند وقت یکبار آن را انجام می دهند. افرادی زیادی وجود دارند که با حساسیت زیادی این کار را سر وقت انجام می دهند. اما از طرف دیگر هم افراز نسبتاً کمی هستند که آن را پشت گوش می اندازند.

اگر با چند حرفه ای در زمینه های مختلف تعمیر ماشین تابحال صحبت کرده باشید قطعاً شنیده اید که چقدر به این مسئله اشاره می کنند. می توان گفت این کار برای سلامت موتور خودرو حیاتی است. همین کار ساده در کنار استفاده صحیح می تواند چندین سال شما را از تعمیر موتور خودرو دور کند.

سرویس دوره ای خودرو شامل تعویض روغن موتور، تعویض فیلتر هوا، تعویض فیلتر روغن، تعویض روغن واسکازین، تعویض روغن گیربکس و تعویض شیشه شور می باشد. اکثر این موارد مرتبط با موتور خودرو است.

در این بین خودرو هایی هستند که مالکین آن ها از آن خیلی کم استفاده می کنند. این خودرو ها بدلیل خاموش بودن بی حرکت بودن در اکثر مواقع طبق نظر مالک آن سرویس های دوره را انجام نمی دهند چون خودرو بی حرکت بوده است. این تصور کاملاً اشتباه است زیرا مواردی مثل روغن موتور تاریخ انقضاء دارد و بی حرکت ماندن آن باعث بی کیفیت شدن آن می شود.

روغن ریزی موتور خودرو

از دیگر مواردی که بسیار هم شایع است نشتی روغن یا به اصطلاح روغن ریزی می باشد. روغن ریزی به هر دلیلی و هر روغنی که باشد هم خطرناک بوده و هم سلامت موتور خودرو را به شدت تهدید می کند. این روغن ریزی می تواند روغن موتور یا روغن هیدرولیک یا حتی روغن گیربکس باشد.

فرقی نمی کند این روغن ریزی از کجاست و چقدر است، حتماً در اولین فرصت باید جلوی این روغن ریزی گرفته شود. برخی افراد به بهانه این که خیلی نشتی روغن کم است توجهی به آن نمی کنند تا زمانی که به قدری این روغن ریزی افزایش می یابد که دیگر حتماً باید تعمیر موتور ماشین انجام شود.

روغن سوزی موتور خودرو

تعمیر موتور ماشین
تعمیر موتور ماشین

احتمالاً در خیابان ها یا ترافیک های سنگین دیده اید که دود های غلیظ با بوی بدی از برخی خودرو ها خارج می شود. این دقیقاً همان روغن سوزی است. برخی ها هم جهت شوخی می گویند این خودرو به جای بنزین روغن می سوازند. تقریباً هم درست می گویند.

البته که اکثراً این روغن سوزی ها در خودرو های قدیمی و از کار افتاده دیده می شود. اما در خودرو های جدید و خارجی هم این مسائل اتفاق می افتد. روغن موتور در خودرو در یک مسیر مشخص حرکت می کند اما اگر از مسیر خود خارج شود بهمراه بنزین بعنوان سوخت مصرف می شود.

این امر باعث می شود تا دودی که از موتور خودرو بواسطه اگزوز خارج می شود، آبی رنگ یا غلیط باشد و بوی نامطبوعی داشته باشد. اگر مالکین این خودرو ها مدام میزان روغن موتور را بررسی کنند مشاهده خواهند کرد که سطح روغن خودرو کمتر و کمتر می شود.

اما متاسفانه به جای این که به فکر تعمیر موتور ماشین خود باشند، روغن های ارزان قیمت تری تهیه کرده و سطح روغن را اضافه می کنند. البته که این روغن بیشتر می سوزد و به اجزای مهم موتور خودرو آسیب های بسیار جدی وارد می کند.

چراغ چک خودرو

در بیشتر خودرو های امروزی حتی خودرو های قدیمی تر چراغ چک در صفحه کیلومتر دیده می شود. وظیفه چراغ چک این است که زمانی که اختلالی در سیستم موتور یا برق خودرو دیده می شود را به اطلاع راننده برساند.

مهم ترین مسئله ای که در این شرایط وجود دارد این است که حتماً در اولین فرصت به یک تعمیرگاه مراجعه کرده و عیب یابی صورت بگیرد. ممکن است یک عیب کوچک برقی باشد یا اختلالی در عملکرد خودرو باشد که پس از عیب یابی مشخص می شود که به کجا باید مراجعه کرد.

اگر چراغ چک خودرو شما روشن شده است و این خودرو خارجی یا لوکس می باشد و نیاز به تعویض قطعه داشته باشد، لوازم استوک خودرو خود را می توانید از فیکس آپ کار تهیه کنید. عیب یابی و تشخیص، تهیه و تامین و تعویض قطعه استوک در این مجموعه برایتان انجام می شود.

تعمیر موتور خودرو - صدا و لرزش موتور ماشین
تعمیر موتور خودرو – صدا و لرزش موتور ماشین

لرزش و صدای موتور ماشین

یکی از مواردی که بعضاً ممکن است به آن توجه نکنیم یا با مواجه به آن دلیل های غیر منطقی بیاوریم و بر این باور باشیم که مشکل خاصی وجود ندارد، لرزش و صدای موتور ماشین است. این لرزش ها و سر و صداها دلیل خاصی دارد که باید پیدا و رفع شود.

به طور عادی موتور صدا و لرزش بسیار کمی دارد، اما بیشتر از آن کاملاً غیر عادی است و مشکلی وجود دارد. در این صورت ممکن است موتور در شرایط مناسبی نباشد یا قطعاتی مرتبط با آن دچار خرابی شده باشند.

در این شرایط باید حتماً موتور خودرو را به یک مکانیک و کارشناس متخصص نشان داد تا علت صدا و لرزش مشخص و رفع شود. در غیر اینصورت موتور بر اثر لرزش های زیاد دچار حرابی شده و ممکن است قطعات بیشتری را درگیر کند.

هزینه تعمیر موتور ماشین

موتو ماشین یکی از قطعات بسیار مهم و بزرگ خودرو ها به شمار می رود. همچنین قطعات وابسته زیادی با قطعات دیگر مثل گیربکس دارند. به همین جهت جهت مشخص شدن هزینه تعمیر موتور ماشین ابتدا باید عیب یابی صورت بگیرد.

پس از آن که عیب یابی انجام شد و مشخص که چه قسمت ها یا قطعاتی دچار خرابی هستند، کارشناس می تواند هزینه و زمان تعمیر موتور ماشین شما را مشخص و اعلام کند. قطعاً هزینه هایی مثل تعویض قطعات در تعمیر موتور ماشین وجود خواهد داشت.

به این شکل علاوه بر هزینه دستمزد مکانیک، باید هزینه خرید قطعات را هم به هزینه تعمیر موتور ماشین اضافه کرد. این بسیار مهم است که در تعویض قطعات از قطعه های اصلی و سالم استفاده کرد تا مجدد در کوتاه مدت دچار مشکل نشود.