تعمیر DS5 در نسخه های هاچ بک و سدان و هاچ بک در تعمیرگاه DS در فیکس آپ کار بصورت تخصصی انجام می شود. تعمیر دی اس 5 در قسمت های موتور، گیربکس و جلوبندی صورت می پذیرد که توسط تعمیرکاران متخصص و با تجربه با ضمانت تحویل داده می شود. این خودرو در دو نوع DS5 و DS 5LS موجود است که هر دو در این تعمیرگاه تعمیر می شوند.

خودرو DS5 در سال 2011 در شرکت خودروسازی سیتروئن تولید شد و از سال 2015 بصورت مستقل توسط برند DS روانه بازار شد. همانطور که پیشتر در تعمیر DS توضیح داده شد، این برند در ابتدا زیر نظر سیتروئن بوده و در نهایت بصورت مستقل فعالیت می کند. در ادامه مطلب تعمیر DS5 در فیکس آپ کار مواردی که در این نوع خودروها قابل تعمیر هستند شرح داده شده است:

تعمیرگاه DS5

تعمیر دی اس 5 - تعمیرگاه دی اس 5 - فیکس اپ کار
تعمیر دی اس 5 – تعمیرگاه دی اس 5 – فیکس اپ کار

فیکس آپ کار بعنوان یک تعمیرگاه خودروهای خارجی با بیش از ده سال سابقه فعالیت در این زمینه خدمات تعمیر DS5 را نیز انجام می دهد. این خودرو که یک خودرو خارجی محسوب می شود از جمله خودروهای انگشت شمار در کشور است که کمتر هم شاهد تردد آن ها هستیم. علاوه بر آن بدلیل نبود نمایندگی رسمی وجود تعمیرگاه DS5 در سطح کشور کمرنگ شده است و کار را برای تعمیر خودرو دی اس دشوار کرده است.

در تعمیرگاه DS5 تمامی قسمت های خودرو مورد تست و عیب یابی قرار گرفته و تعمیرات روی آن انجام می شود. نسخه سدان این خودرو با نام DS 5LS شناخته می شود که تفاوت های ظاهری و کمی فنی هم دارد. تعمیرگاه DS5 فیکس آپ کار از تعمیرکارانی تشکیل شده است که تخصص و تحربیات زیادی در خودروهای دی اس 5 دارند.

مهم ترین قسمت هایی که در تعمیرگاه دی اس 5 در این مرکز انجام می شود، تعمیر موتور DS5 و تعمیر گیربکس دی اس 5 است. پس از این موارد تعمیر جلوبندی DS 5 هم جزو خدمات پر تکرار در این مرکز تعمیرگاه DS5 است. در ادامه مطلب تعمیر دی اس 5 هر قسمت را جداگانه توضیح خواهیم داد.

تعمیر DS5 در تهران

این مرکز تعمیرگاه DS5 در تهران ناحیه تهران پارس واقع شده است و تعمیرات خودروهای خارجی را انجام می دهد. در بین این خودروهای خارجی تعمیر DS5 در تهران نیز صورت می گیرد. این خدمات شامل تمام قسمت های فنی و ظاهری خودرو دی اس 5 است و هر روزه در محوطه این تعمیرگاه انجام می شود.

تمامی مالکین این خودرو ها می توانند بصورت حضوری جهت دریافت خدمات تعمیر DS5 در تهران مراجعه کنند. مشاوره تعمیر DS5 در این تعمیرگاه رایگان بوده و پس از تست و عیب یابی تعمیر دی اس 5 انجام می شود. این تعمیرات مخصوص دارندگان خودرو دی اس پنج در تهران می باشد و علاوه بر آن دارندگان این خودرو که در شهرهای دیگر هستند می توانند با هماهنگی تلفنی بصورت حضوری جهت دریافت خدمات تعمیر DS5 در تهران حاضر شوند.

بطور معمول خودرو DS 5 در سال های 2015 تا 2018 بصورت محدود در کشور وارد شده اند. در بین این سه سال اختلاف تولید تفاوت چشمگیری به جز نسخه های هاچ بک و سدان آن وجود ندارد. به همین منظور تمامی مدل ها در سال های تولید مختلف می توانند از خدمات تعغمیر DS5 در تهران استفاده کنند.

تعمیر موتور DS5

تعمیر موتور ds5 - تعمیر گیربکس دی اس 5 - فیکس آپ کار
تعمیر موتور ds5 – تعمیر گیربکس دی اس 5 – فیکس آپ کار

خودرو دی اس 5 از یک موتور با حجم 1.6 لیتری ساخته شده است که پیشرانه آن 4 سیلندر توربو شارژ THP می باشد. این موتور برای یک خودرو هاچ بک یا حتی سدان کوچک می تواند کاملاً مناسب باشد. اما شرایط آب و هوایی و بنزین های موجود در سطح کشور و لوازم و تعمیرات غیر تخصصی بعضاً باعث آسیب دیدگی آن شده و نیازمند تعمیر موتور DS5 می شود.

موضوع بسیار مهمی که وجود دارد این است که جهت تعمیر موتور DS5 به هر تعمیرگاهی مراجعه نشود. تخصص و تجربه در تعمیرات موتور DS5 حرف اول را می زند که تعمیرکاران فیکس آپ کار از این قضیه مستثنی نیستند. این موتور با این پیشرانه قدرتمند در جثه خود متحمل فشارهای معمولی می شود اما در غیر اینصورت موتور و گیربکس آن دچار مشکل می شود.

تمام قسمت های مختلف موتور DS5 در این تعمیرگاه DS5 بطور کامل و تخصصی تعمیر می شود. مواردی نظیر روغن ریزی و روغن سوزی و عدم قدرت کافی از سوی موتور دی اس 5 از مواردی است که بیشتر رخ می دهد. همچنین موارد دیگر که در تعمیر موتور DS5 انجام می شود تعویض قطعات مصرفی و رفع مشکلات مرتبط با موتور خودرو است.

تعمیر گیربکس DS5

گیربکس DS5 بصورت 6 دنده اتومات با دو حالت اسپرت و برفی است که می توان آن را جزو نقاط قوت این خودرو دانست. تطابق کافی گیربکس با موتور باعث شده است تا کیفیت حرکت با قدرت و سرعتی که ارائه می دهد راضی کننده باشد. تعمیر گیربکس DS5 از دیگر خدماتی است که فیکس آپ کار آن را برای خودروهای خارجی با گیربکس خودکار ارائه می دهد.

در تعمیرگاه DS5 فیکس آپ کار گیربکس این خودرو ها ابتدا مورد بررسی و عیب یابی قرار می گیرد. در این خدمات گیربکس بصورت اساسی و کامل توسط تعمیرکار متخصص انجام می پذیرد. مواردی هستند که باعث خرابی گیربکس DS5 می شوند و نیازمند تعمیر گیربکس DS5 هستند. در ادامه به این موارد اشاره می کنیم.

تماس با فیکس آپ کار

شما می توانید با تماس با کارشناسان فیکس آپ کار، بطور رایگان مشاوره گرفته و نوع مشکل یا خدمات درخواستی خود را مطرح کنید و برای حضورتان هماهنگی انجام دهید.

مرکز تعمیرات ماشین خارجی فیکس آپ کار

علائم خرابی گیربکس دی اس 5

برخی علائم بطور کلی برای تمام خودروها با گیربکس اتوماتیک نشان دهنده خرابی در این قسمت ها هستند. در مطلب تعمیر DS5 سعی کردیم تا مشکلاتی که از علاوم خرابی گیربکس دی اس 5 هستند را شرح دهیم که به شکل زیر می باشد:

 1. وجود سر و صدا حین رانندگی و تعویض دنده
 2. نشتی روغن در ناحیه گیربکس
 3. وجود تاخیر در تعویض دنده ها
 4. وجود دود یا بوی بد از جلو و اگزوز
 5. عدم حرکت در حالت دنده یا D

نکات افزایش عمر گیربکس دی اس 5

در این بین با توجه به وضعیت سلامت گیربکس دی اس 5، در صورت رعایت برخی نکات، شاهد افزایش عمر گیربکس دی اس 5 خواهیم بود. علاوه بر آن که با رسیدگی های به موقع می توان از خرابی ها جلوگیری کرد، می توان با بررسی موارد زیر هم به سلامت گیربکس دی اس 5 افزود:

 1. کمی زودتر از زمان موعد، تعویض روغن گیربکس انجام شود.
 2. با استفاده از سرویس دوره ای از وضعیت سلامت گیربکس مطلع شوید.
 3. هر گونه مشکلات احتمالی را جدی گرفته و از خدمات تعمیر گیربکس دی اس 5 استفاده کنید.
 4. حین حرکت و تعویض دنده پدال گاز را نرم و آرام فشار دهید تا به گیربکس فشار وارد نشود.

تعمیر جلوبندی DS 5

تعمیر جلوبندی ds5 - نصب آپشن دی اس 5 - فیکس اپ کار
تعمیر جلوبندی ds5 – نصب آپشن دی اس 5 – فیکس اپ کار

خودروی دی اس 5 بصورت محور جلو می باشد که احتمال خرابی را در قسمت جلوبندی افزایش می دهد. البته ناگفته نماند که سیستم تعلیق دی اس 5 بسیار مناسب و مستحکم است اما در نسخه های هاچ بک بیشتر شاهد خرابی در جلوبندی آن ها هستیم. بطور پیشفرض لوازم مصرفی این خودرو از قطعات با کیفیت تشکیل شده است که تعویض آن ها با قطعات غیر اصل یا غیر مرتبط باعث خرابی و نیازمند تعمیر جلوبندی DS 5 می شود.

یکی از نکاتی که باید در تعمیر جلوبندی DS 5 در نظر گرفت این است که با توجه به مصرفی بودن قطعات این قسمت، این قطعات حتماً با قطعه اصلی و سالم تعویض گردد. تعمیرکاران این مرکز تعمیرگاه DS5 تا جایی که امکان داشته باشد قطعات را تعمیر و ترمیم می کنند.

از مهم ترین مواردی که باعث افزایش طول عمر سیستم جلوبندی این خودرو ها می شود، رانندگی ایمن و مطمئن و رسیدگی های منظم می باشد. چنانچه به هر دلیلی این خودرو ها نیازمند تعمیر جلوبندی DS 5 داشته باشند باید آن را به تعمیرگاه های متخصص و مجاز سپرد تا از فرایند تعمیر در این ناحیه مطمئن شوید.

نصب و تعمیر آپشن DS5

خودروهای دی اس 5 دارای آپشن های مناسبی در این نسخه هستند. یکی از نکات قابل توجه در خودروهایی با برند DS شکل ظاهری و آپشن های بکار رفته در آن است. این خودروسازی سعی کرده است تا با آپشن های مرتبط و مناسب تر لذت رانندگی را برای مالکین این خودرو ها افزایش دهد.

از دیگر خدماتی که این مجموعه در تعمیر DS5 ارائه می دهد، خدمات برق و آپشن است. نصب آپشن های جدید و تعویض آن ها با نسخه های جدید و بروز از مواردی است که بیشتر انجام می شود. اما گاهاً ممکن است این آپشن ها به مرور زمان دچار مشکل شوند و نیازمند تعمیر یا تعویض باشند.

نصب آپشن DS5 با لوازم اصلی و سالم انجام می شود و عملکرد آن ها مورد بررسی قرار می گیرد. اگر مالک خودرو DS5 هستید می تواند جهت نصب آپشن یا تعویض و تعمیر آن به تعمیرگاه DS5 مراجعه کنید. در ادامه برخی آپشن های DS5 را مشاهده خواهید کرد:

 1. کروز کنترل
 2. کنترل ایستایی در سربالایی
 3. کنترل کشش و پایداری
 4. سنسور جلو و عقب
 5. سنسور باران و فشار باد تایر
 6. ترمز ضد قفل یا ABS
 7. ترمز کمکی و ترمز پارک برقی
 8. دی لایت و اتولایت
 9. چراغ چرخشی و چراغ شور
 10. فرمان هیدرولیک و حساس به سرعت
 11. صفحه نمایش 7 هیچ لمسی
 12. هد آپ و دوربین عقب
 13. دارای 6 ایربگ بصورت پرده ای و جانبی
 14. ورود بدون کلید و کیلس استارتر
 15. صندلی برقی دارای گرمکن
 16. آینه تاشو الکتروکرومیک برقی دارای گرمکن
 17. دارای سقف پاناروما

سرویس دوره ای دی اس

سرویس دوره ای ds5 - لوازم استوک دی اس 5 - فیکس آپ کار
سرویس دوره ای ds5 – لوازم استوک دی اس 5 – فیکس آپ کار

سرویس دوره ای دی اس از عوامل مهم نگهداری صحیح و سلامت این خودرو است. این ماشین ها بدلیل واردات محدود و تعداد کمی که هستند سرویس دوره ای برایشان اهمیت فراوانی دارد. این سرویس ها که به صورت دوره ای انجام می شود کمک می کند تا هزینه های نگهداری خودرو کاهش یابد و یک خودرو سالم داشته باشید.

در سرویس دوره ای دی اس که در خدمات تعمیر دی اس 5 ارائه می شود، خودرو بصورت کامل از نظر فنی و ظاهری مورد بررسی قرار می گیرد. کارشناس مسلط به ساختار این خودرو بررسی های لازم را در قسمت های مختلف انجام می دهد و گزارشی از وضعیت سلامتی آن ارائه می دهد.

در صورتی خرابی یا مشکلی در هر قسمتی مشاهده شود، این گزارش به مالک خودرو DS5 ارائه می شود تا از شرایط وضعیت سلامت خودروی خود آگاه شود. در نهایت در صورت تایید ایشان تعمیر دی اس 5 صورت می گیرد. این کار از افزایش هزینه های آتی در تعمیر DS5 جلوگیری می کند.

لوازم استوک DS5

مالکین خودروهای خارجی بعضاً ممکن است بدلیل نبود قطعات اصل و مخصوص خودروی خود، از قطعات و لوازم متفرقه یا غیرمرتبط با خودرو خود استفاده کنند. این کار باعث می شود تا ناهماهنگی در خودرو ایجاد شده و قسمت های دیگر به مرور زمان دچار مشکل شوند.

تعمیرگاه DS5 فیکس آپ کار علاوه بر خدمات تعمیر، لوازم استوک این خودرو ها را هم ارائه می دهد. این لوازم همگی اصل بوده و از شرکت های معتبر خارجی وارد می شوند. لوازم استوک DS5 شامل موتور و گیربکس و لوازم های خرد دیگر می باشد که بدون واسطه به مالک آن ارائه می شود.

دارندگان خودرو دی اس 5 می توانند جهت دریافت لوازم استوک DS5 به محل این تعمیرگاه مراجعه و یا بصورت تلفنی درخواست دهند. لوازم استوک دی اس 5 با ضمانت تهیه و تامین می شوند و امکان نصب و تعویض آن در محوطه تعمیرگاه DS5 وجود دارد.

صافکاری نقاشی DS5

صافکاری نقاشی دی اس 5 - فیکس آپ کار
صافکاری نقاشی دی اس 5 – فیکس آپ کار

اگر دقت کرده باشید نوع طراحی در صافکاری نقاشی DS5 نسبت به خودروهای خارجی دیگر تفاوت های زیادی دارد. این خودروسازی سعی کرده است تا خودروهای برند خود را با ظاهری کاملاً متفاوت تر تولید و به بازار ارائه دهد. این کار باعث شده است تا با یک خودروی زیبا روبرو شویم اما در عوض صافکاری نقاشی DS5 دیگر کار هرکسی نیست.

این تعمیرگاه DS5 خدمات صافکاری نقاشی DS5 را بصورت کاملاً حرفه ای و تخصصی ارائه می دهد. تمامی خدمات قابل ارائه در صافکاری و نقاشی دی اس 5 توسط ابزارهای روز دنیا انجام می شود. علاوه بر آن خدماتی نظیر صافکاری PDR یا صافکاری بی رنگ نیز انجام می شود.

در صورتی که صدمات وارده به خودرو جزئی بوده و کمی رنگ پریدگی وجود داشته باشد، با استفاده از لیسه کاری می توان آن ها را ترمیم کرد. البته که نقاشی خودرو نیز در تعمیرگاه DS5 انجام می شود. شما می توانید با مراجعه حضوری از مشاوره رایگان در زمینه صافکاری نقاشی DS5 استفاده کنید.