آفتاب سوختگی بدنه خودرو یکی از معضلات آزار دهنده در بیشتر خودرو ها می باشد. جهت رفع آفتاب سوختگی خودرو نکات بسیار زیادی دخیل می باشند که باید آنها را مد نظر قرار بدهیم. همانطور که از این اصطلاح آن مشخص است آفتاب سوختگی به دلیل قرارگیری بیش از حد خودرو در زیر آفتاب دچار این مشکل می شود. دلایل زیادی همچون کیفیت رنگ در سرعت و تشدید آن تاثیر گذار می باشد. ناگفته نماند که برای پیشگیری از آن مراقبت به کمک روکش خودرو کمک بسیار زیادی می کند.

آفتاب همانطور که در طبیعت فواید بسیاری دارد در راستای آن ضررهای خاص خود را نیز به همراه دارد. این آسیب ها در روزهای گرم به خصوص تابستان و موقعیت های جغرافیایی مختلف می تواند متغیر باشد. رفع مشکلات حاصل از آفتاب سوختگی راه های گوناگونی دارد که البته همیشه پیشگیری بهتر از درمان می باشد و باید از وقوع آن تا حد امکان جلوگیری کرد. اما اگر آفتاب سوختگی ایجاد شد برای احیای رنگ خودرو چه باید کرد؟ در ادامه به رفع این مشکل و راه های جلوگیری از آن خواهیم پرداخت.

آفتاب سوختگی چگونه حاصل می شود؟

دلایل آفتاب سوختگی خودرو - آفتاب سوختگی چگونه حاصل می شود؟ - فیکس اپ کار
دلایل آفتاب سوختگی خودرو – آفتاب سوختگی چگونه حاصل می شود؟ – فیکس اپ کار

برای اینکه بفهمیم آفتاب سوختگی چگونه حاصل می شود؟ شاید در ابتدا کمی ساده به نظر بیاید، اما دلایل خاص خود را به همراه دارد. یکی از دلایلی که موجب آسیب به رنگ می شود دمای بالای بدنه خودرو به دلیل تابش زیاد خورشید می باشد. همچنین آفتاب دارای اشعه UV یا فرابنفش می باشد که در اثر تابش زیاد باعث از بین رفتن لایه رویی رنگ بدنه خودرو یعنی کیلر می شود. در این حالت معمولاً رنگ آن رو به ماتی می رود. اگر در همان ابتدا به رفع آفتاب سوختگی خودرو رسیدگی نشود در ادامه مشکل به لایه زیرین یعنی رنگ می رسد و باید مجدداً رنگ شود.

همانطور که اشاره کردیم آفتاب سوختگی زمانی شدت میگیرد که از لایه محافظ کیلر عبور کرده و به لایه رنگ می رسد. در این زمان خوردگی و آسیب رنگ شدت میگیرد و ترمیم آن سخت می شود که همین موضوع شما را وادار می کند جهت رنگ مجدد آن به صافکاری و نقاشی مراجعه نمایید. یکی از معایب رسیدن به این مرحله افت قیمت خودرو می باشد زیرا در این حالت خودرو رنگ شده در نظر گرفته می شود. بنابراین از مهم ترین اقدامات در زمان این مشکل رسیدگی سریع به آن می باشد.

عوامل ایجاد آفتاب سوختگی خودرو

بسیاری از مشکلات موجود در خودرو به دلیل سهل انگاری صاحبان آن می باشد. در این میان تعدادی از عوامل ایجاد آفتاب سوختگی خودرو مرتبط با تصمیم رانندگان می باشد که به عنوان مثال می توانیم انتخاب جای پارک نا مناسب را نام ببریم. گرچه تمام مشکل به انتخاب جای پارک و استفاده از کاور خودرو ختم نمی شود اما عواملی وجود دارد که موجب تسریع این فرآیند می شوند. دانستن این دلایل به جلوگیری از این اتفاق کمک خواهد کرد و شاید دیگر به رفع آفتاب سوختگی خودرو نیاز پیدا نکردید. از جمله عواملی که در آفتاب سوختگی بسیار تاثیر گذار هستند می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

  1. عدم استفاده از کاور خودرو
  2. پارک در زیر نور شدید آفتاب و داغ
  3. پارک در فضای بدون سقف
  4. سن بالا و فرسودگی رنگ خودرو
  5. کیفیت پایین رنگ بدنه خودرو
  6. آلودگی های روی بدنه خودرو
  7. عدم استفاده از پولیش و پوشش محافظ
  8. استفاده از شوینده نا مناسب

هر کدام از موارد گفته شده از جمله دلایل ایجاد آفتاب سوختگی و یا تشدید آن می باشد. برای آنکه بدانیم آفتاب سوختگی چیست؟ باید بدانیم که خودرو در ساده ترین حالت هم در معرض نور خورشید قرار میگیرد که علاوه بر نور خورشید آلودگی ها و باران ها در تخریب لایه های رنگ خودرو نیز تاثیر گذار می باشند.

رفع آفتاب سوختگی ماشین

چگونگی رفع آفتاب سوختگی ماشین - راه های رفع آن - فیکس اپ کار
چگونگی رفع آفتاب سوختگی ماشین – راه های رفع آن – فیکس اپ کار

رفع آفتاب سوختگی خودرو به میزان خرابی آن بستگی دارد. یکی از راه های اصلی آن رنگ مجدد بدنه خودرو می باشد که معمولاً این راهکار در مراحل بسیار شدید توصیه می شود. در دیگر درجه های آفتاب سوختگی از راهکار هایی مانند شستشو با مواد شوینده مناسب و پولیش می توان استفاده نمود. این راهکار ها اگر در میزان تخریب پایینی باشد می تواند به دست صاحب خودرو نیز صورت پذیرد اما در شرایط وخیم تر باید به مراکز معتبر مراجعه نمایید.

جهت رفع آفتاب سوختگی ماشین در مراحل تخریب رنگ بیشتر بهترین توصیه مراجعه به مراکز دیتیلینگ خودرو می باشد. در این مراکز با استفاده از ابزار ها و مواد مناسب اقدام به رفع مشکل آفتاب سوختگی می کنند و در نهایت اقدام به استفاده از محافظ های بدنه جهت جلوگیری از اتفاق مجدد آن می کنند. فیکس آپ کار به عنوان یکی از مراجع معتبر و با تجربه در زمینه دیتیلینگ خودرو با استفاده از مهارت استادکاران زبده آماده خدمات رسانی در این زمینه به مشتریان عزیز می باشد.

جلوگیری از آفتاب سوختگی خودرو

با توجه به عوامل ایجاد آفتاب سوختگی خودرو به راحتی می توانیم راه های جلوگیری از آن را حدس بزنیم. از جمله عواملی که نام برده شد عدم استفاده از کاور خودرو و محافظ بدنه می باشد. اگر خودرو در فضای باز قرار میگیرد و تحت تاثیر اشعه خورشید و حتی آلودگی می باشد به راحتی می توان با استفاده از کاور خودرو از بروز بسیاری از مشکلات رنگ آن جلوگیری نمود. همچنین موادی جهت محافظت از رنگ بدنه خودرو وجود دارند که با استفاده از آنها میزان آسیب پذیری آن کاهش می یابد. این موارد به راحتی می تواند شما را در حذف دردسرهای رفع آفتاب سوختگی خودرو کمک کند.

از جمله عواملی که باعث کاهش مقاومت رنگ در برابر آفتاب می شود ضعف محافظ بدنه خودرو می باشد. کیلر به عنوان یکی از محافظ های رنگ خودرو محسوب می شود که باعث براقیت سطح آن نیز می شود. عواملی همچون استفاده از شوینده نا مناسب، باران های اسیدی، گرد و خاک، فضولات پرندگان و آفتاب باعث نابودی این لایه می شود. زمانیکه این لایه دچار فرسودگی بشود آسیب به لایه زیرین یعنی رنگ خودرو راحت تر می شود. بنابراین برای اینکه از زحمات رفع آفتاب سوختگی ماشین جلوگیری کنیم باید موارد گفته شده را رعایت نماییم. در صورت نیاز به خدمات نقاشی، خدمات احیای رنگ و صافکاری PDR در تهران می توانید به فیکس اپ کار مراجعه نمایید.

فیکس آپ کار با در اختیار داشتن اساتید کار با تجربه و دانش بالا در زمینه تعمیرات، صافکاری، نقاشی، دیتیلینگ و لیسه گیری خودروی خارجی در تهران پذیرای شما عزیزان جهت رفع تخصصی مشکلات خودرو می باشد. با توجه به حساسیت بیشتر رنگ خودرو های خارجی ترمیم و رفع مشکلات آن نیاز به مهارت بالایی می باشد که این مجموعه خدمات خود را همراه با ضمانت خدمت شما عزیزان ارائه می دهد.