خدمات تعمیر ایسیو خودرو های حارجی شامل تعمیرات تخصصی ای سی یو انواع ماشین های خارجی و چینی می باشد که توسط این تعمیرگاه ECU بصورت تضمینی را انجام می شود. تعمیر این قطعه الکترونیکی در خودروهای خارجی نیازمند تعمیرکار بسیار حرفه ای و با تجربه می باشد که این مرکز این خدمات را به شکل عالی انجام می دهد.

تعمیر ای سی یو را می توان یکی از خدمات برق این تعمیرگاه خودروهای خارجی دانست که در این مرکز انجام می پذیرد. این قطعه در اکثر خودروهای امروزی وجود دارد و ممکن است بدلایل مختلف دچار مشکلاتی شود که این مشکلات اختلالاتی را بهمراه دارد. تعمیر ECU را می توان یکی از خدمات مهم در بخش برق خودرو دانست که باید به آن رسیدگی نمود.

در ادامه مطلب تعمیر ایسیو خودرو در فیکس آپ کار مطالعه خواهید کرد:

ایسیو(ECU) چیست؟

تعمیر ایسییو خودرو - تعمیر ای سی یو ماشین - فیکس آپ کار
تعمیر ایسییو خودرو – تعمیر ای سی یو ماشین – فیکس آپ کار

ایسیو یا ECU که مخفف Electronic Control Unit می باشد با نام کامپیوتر خودرو نیز شناخته می شود. این قطعه الکترونیکی اطلاعاتی را از سنسورها دریافت کرده، پردازش می کند و در نهایت به قطعات الکترونیکی دیگر ارسال می کند. ایسیو خودرو یک قطعه مرکزی می باشد که کنترل قطعات الکترونیکی یک خودرو را بر عهده دارد.

این قطعه نقش بسیار مهمی در یک خودرو دارد و وجود آن اهمیت بالایی دارد. البته که در خودروهای قدیمی این قطعه وجود نداشت اما در تمام خودروهای امروزی وجود دارد. ایسیو آن چنان نقش مهمی در قسمت برق خودرو دارد که وجود آن الزامی است. این قطعه که از آن با مغز کامپیوتر یا برق خودرو یاد می شود وضعیت سلامت آن به شدت مهم است.

ایسیو خودرو که یک قطعه کوچک است نقش بزرگی در عملکرد برق خودرو دارد. این قطعه هماهنگ کننده تمام بخش های برقی در یک خودرو است. در صورتی که قطعه دچار خرابی شود یا عملکرد آن از کار بیافتد اختلال زیادی ایجاد می کند. در ادامه مطلب تعمیر ایسیو ماشین در فیکس آپ کار در رابطه با تعمیر و خدماتی که در این رابطه صورت می گیرد اشاره خواهیم داشت.

علائم خرابی ای سی یو

همانگونه که گفته شد ایسیو خودرو یک قطعه الکترونیکی هماهنگ کننده تمام بخش های برقی و الکترونیکی یک خودرو است. در صورتی که این قطعه دچار خرابی شود مشکلات زیادی را بهمراه خواهد داشت. لذا نحوه نگهداری از بخش های برقی خودرو که شامل ایسیو آن نیز می شود اهمیت فراوانی دارد. از این مواردی مشاهده می شود که نشان دهنده علائم خرابی ای سی یو می باشد.

این علائم خرابی ای سی یو به شکلی آشکار می شوند که مالک خودرو متوجه عیوب مختلف در بخش های برقی ماشین می شود. از این علائم نباید به راحتی گذشت و حتماً باید تعمیر ایسیو خودرو سریعاً انجام شود. زیرا احتمال مشکلات بیشتر در ادامه کار در بخش برقی خودرو وجود دارد. به همین جهت باید علائم خرابی ای سی یو را جدی گرفت و حتماً به تعمیرگاه مراجعه کرد. در ادامه برخی از علائم خرابی ای سی یو را مشاهده خواهید کرد:

تماس با فیکس آپ کار

شما می توانید با تماس با کارشناسان فیکس آپ کار، بطور رایگان مشاوره گرفته و نوع مشکل یا خدمات درخواستی خود را مطرح کنید و برای حضورتان هماهنگی انجام دهید.

مرکز تعمیرات ماشین خارجی فیکس آپ کار

روشن نشدن خودرو

یکی از بیشترین علائمی که در خرابی ای سی یو مشاهده می شود، روشن نشدن یک خودرو می باشد. به این معنا که در شرایطی خودرو استارت می خورد اما روشن نمی شود و در برخی شرایط ممکن است استارت خوردن خودرو نیز دچار مشکل شود. در این حالت ممکن است خودرو با روش های کمکی شروع به کار کند اما باید تعمیر ای سی یو خودرو در آن انجام شود.

روشن شدن چراغ چک

یکی دیگر از علائم خرابی ایسیو خودرو، روشن شدن چراغ چک در صفحه کیلومتر است. درست است که این چراغ چک نشان دهنده خرابی های مبهمی است که نمی توان براحتی تشخیص داد اما با یک دیاگ ساده می توان به علت آن پی برد. اگر در علت این مشکل در دیاگ اشاره ای به ECU شده باشد دیگر مشکل مشخص می باشد.

علائم خرابی ایسیو خودرو - علائم خرابی ای سی یو ماشین - فیکس آپ کار
علائم خرابی ایسیو خودرو – علائم خرابی ای سی یو ماشین – فیکس آپ کار

کارکرد بد خودرو

درست است که یک عامل کلی است و مبهم است اما در بخش برق خودرو می توان براحتی به آن پی برد. قسمت های برقی خودرو علاوه بر سلامت باتری، دچار اختلال می شوند و عملکرد صحیحی از خود نشان نمی دهند. می تواند به شکل عدم هماهنگی بخش های برقی یا عدم کارکرد آن ها باشد که می توان به سادگی متوجه آن ها شد.

خاموش و روشن شدن پی در پی

زمانی که خودرو روشن می شود براحتی در شرایط مختلف بدون آن که کار خاصی انجام دهید خاموش می شود. مجدد ممکن است براحتی هم روشن شود اما در ادامه دوباره خاموش خواهد شد. باید در این شرایط حتماً تعمیر ای سی یو خودرو را انجام داد زیرا این روشن و خاموش شدن مداوم به بخش های مختلفی بخصوص استارت صدمه وارد می کند.

کم و زیاد شدن دور موتور

در هیچ شرایطی عادی نیست که خودرویی که درجا کار می کند بی جهت دور موتور آن کم و زیاد شود. دور موتور در شرایط درجا کار کردن باید کامل پایدار باشد و کم و زیاد نشود. این کم و زیاد شدن نیز می تواند از علائم خرابی ایسیو خودرو باشد. در صورتی که تعمیر ECU در این حالت انجام نشود باعث افزایش مصرف سوخت و مشکلات در بحش موتور می شود که نیازمند تعمیر موتور خودرو خواهد شد.

مصرف سوخت بالا

مصرف سوخت نشان دهنده سلامت کلی یک خودرو است. البته تنها در حالتی که این مصرف بالاتر از حد مجاز باشد. اگر مصرف سوخت بالا باشد ممکن است ایسیو دچار مشکل باشد و نتواند مدیریت درستی انجام دهد. در نهایت این عدم هماهنگی و مدیریت بخش سوخت رسانی باعث می شود که بنزین زیادی به موتور برسد و هدر برود.

دلایل خرابی ایسیو ماشین

دلایل خرابی ایسیو ماشین - دلائل خرابی ای سی یو خودرو - فیکس آپ کار
دلایل خرابی ایسیو ماشین – دلائل خرابی ای سی یو خودرو – فیکس آپ کار

تا به این جای کار حتماً برایمان سوال می شود که دلایل خرابی ایسیو ماشین چیست. چرا این قطعه خراب شده است و چه فعالیت یا اشتباهی باعث این خرابی می باشد. بعنوان مالک یک خودرو باید بدانیم چه رفتارهایی از ما باعث ایجاد مشکل در خودرو می شود تا بتوانیم از آن ها در ادامه جلوگیری کنیم. حال آن که خرابی هر قطعه ای در ماشین دلایل خاص خود را دارد و هیچ خرابی بی دلیل نمی باشد.

از دلایل خرابی ایسیو ماشین می توان به موارد مختلفی اشاره داشت. در حالتی ممکن است تنها یک مشکل علت خربی ایسیو ماشین باشد. در شرایطی هم ممکن است چندین مشکل باعث خرابی ایسیو ماشین بشود. به همین جهت زمانی که مالک خودرو به تعمیرگاه برق خودرو مراجعه می کند، تعمیرکار پس از آن که مشکل را تشخیص داد می تواند دلایل خرابی ایسیو ماشین را هم توضیح دهد. در ادامه برخی از دلایل خرابی ایسیو ماشین را توضیح خواهیم داد.

دلایل خرابی ایسیو خودرو چیست؟

 1. موتورشویی: آب خوردگی شدید باعث خرابی ایسیو ماشین می شود.
 2. خرابی دینام: اگر دینام خراب باشد و میزان ولتاژ استاندارد را تنظیم نکند ایسیو و باتری را خراب می کند.
 3. خربی سیم کشی: سیم کشی اگر صحیح نباشد بخصوص سیم های باتری، ایسیو را مستقیماً دچار مشکل می کند.
 4. ضربه به ایسیو: در مواقعی ممکن است به هر دلیل به این قطعه ضربه وارد شود به آن صدمه بزند.
 5. باتری به باتری: شاید عجیب به نظر برسد اما باتری به باتری می تواند ایسیو را دچار مشکل کند زیرا بخشی از برق از خودرو خارج می شود.

در نهایت این موارد که از دلایل خرابی ایسیو ماشین هستند که می توانند بیشتر هم باشند ایسیو خودرو را دچار مشکل می کند. حداقل از برخی از این موارد می توان پیشگیری کرد و مراقبت از این قطعه برقی مهم را پشت گوش نیاندازیم.

قسمت های قابل تعمیر در ایسیو

اگر شما هم یک ایسیو خودرو را دیده باشید می دانید که یک قطعه کوچک الکترونیکی است که شاید در نگاه اول به ذهنتان برسد که این قطعه اجزای تشکیل دنده زیاد و خاصی ندارد. اما اینطور نیست و ایسیو بر خلاف ظاهر خود اجزای بیشتری دارد و وظایف مهمی را انجام می دهد. زمانی که یک قطعه برقی در خودرو شروع به کار می کند، پیش از آن ایسیو است که این هماهنگی را انجام داده است.

تعمیر ایسیو خودرو خارجی - تعمیر ای سی یو ماشین خارجی - فیکس آپ کار
تعمیر ایسیو خودرو خارجی – تعمیر ای سی یو ماشین خارجی – فیکس آپ کار

ایسیو قسمت های مختلفی دارد که هر یک وظیفه خاصی برای عملکرد آن دارد. هر یک از این قسمت ها در صورتی که دچار مشکل شود ایسیو را از کار میاندازد. به همین جهت در زمان تعمیر ایسیو باید بخش های مختلف این قطعه مورد بررسی قرار گیرد و آزمایش شود و در صورت نیاز تعمیر یا تعویض شوند. در ادامه قسمت های قابل تعمیر در ایسیو را اشاره می کنیم:

 1. سیم پیچ احتراق
 2. شمع ها
 3. سنسور دریچه گاز
 4. منبع تغذیه
 5. انژکتور های سوخت
 6. رله ها
 7. جریان سنج
 8. شیرهای کنترل
 9. سنسور های RPM و TDC

تعمیر ایسیو خودرو خارجی

خودروهای خارجی نیز دارای قطعه ای به نام ایسیو هستند که ممکن است بدلایل مختلف که پیشتر هم اشاره کردیم دچار مشکل شوند. فیکس آپ کار بعنوان تعمیرگاه خودروهای خارجی، تعمیرات برق این خودرو ها را علاوه بر تعمیر خودرو نیز انجام می دهد. یکی از این خدمات برق، تعمیر ایسیو خودرو خارجی می باشد. این تعمیرات در این مرکز با ضمانت و بصورت حرفه ای و تخصصی انجام می شود.

شایان ذکر است که ایسیو خودروهای خارجی ساختاری نسبتاً متفاوت از خودروهای داخلی دارند. ایسیو ها پیچیده تر و بزرگ تر هستند و خودروهایی که آپشن های بیشتری دارند ایسیو قوی تری هم دارند. به همین جهت تعمیر ایسو خودرو خارجی را باید به یک مرکز تخصصی سپرد تا از تعمیراتی که روی آن انجام می شود خاطر جمع بود.

تعمیر ایسیو خودرو خارجی در انواع مدل های مختلف در این مرکز انجام می شود. تعمیر ایسیو خودرو خارجی در مدل های بنز، بی ام و، هیوندای، تویوتا، کیا، نیسان و بسیاری از برند های دیگر انجام می شود. این تعمیرات کاملاً تخصصی و اساسی انجام می شود تا مجدد در ادامه استفاده از خودرو مالک آن دچار مشکلات ایسیو خودرو نشود.

خدمات تعمیر ECU

تعمیر ECU یکی از مهم ترین خدماتی است که در بخش خودرو در تعمیرگاه فیکس آپ کار ارائه می شود. درست است که ایسیو یک قطعه مشخص و کوچک است اما خدمات زیادی بواسطه تعمیر یا ارتقاء آن می توان ارائه داد. بیشترین خدماتی که در تعمیر ECU در این تعمیرگاه ارائه می شود مرتبط با رفع مشکلاتی است که تجربه می کند. در ادامه به برخی از این خدمات اشاره می کنیم.

 1. خدمات تعمیر ایسیو - تعمیرات تخصصی ECU خودرو - فیکس آپ کار
  خدمات تعمیر ایسیو – تعمیرات تخصصی ECU خودرو – فیکس آپ کار

  تعمیر تخصصی نرم افزاری ایسیو

 2. تعمیر تخصصی سخت افزاری ایسو
 3. تعویض و نصب ایسیو جدید خودرو
 4. تعمیر ایسیو در تمام مدل های خودروهای خارجی
 5. رفع مشکل گاز خوردن خودرو در ای سی یو
 6. رفع مشکل کات کردن در دور موتورهای مختلف
 7. رفع مشکل سنسورهای مختلف
 8. رفع مشکل لرزش موتور بدلیل خرابی ECU
 9. تعویض قطعات آی سی، دیو، خازن و …
 10. فروش ایسیو استوک خودرو خارجی
 11. رفع مشکل ایسیو ایربگ
 12. تعمیر مشکلات توربو موتور خودرو مرتبط با ایسیو
 13. رفع تمام مشکلات برقی خودرزو بواسطه ECU

خدمات تعمیر ECU فوق به شکل کاملاً مختصر بیان شده اند و در نظر داشته باشید که تعمیر ایسیو خودرو به شکل کامل ارائه می شود. هر مشکلی که در ایسیو هر مدل از خودروهای خارجی وجود داشته باشد در این مجموعه تعمیر می گردد. همچنین شایان ذکر است که در خدمات لوازم استوک خودرو، ایسیو خودروهای خارجی قابل تهیه و تامین می باشد.

تعمیر ایسیو در تهران

تعمیرگاه فیکس آپ کار در تهرانپارس فعالیت دارد و بیش از یک دهه است که در تعمیر خودروهای خارجی فعالیت می کند. این تعمیرگاه دارای یک محوطه بزرگ است که از تعمیرکاران حرفه ای و با تجربه تشکیل شده است که می توانند تمام قسمت های خودروهای خارجی ار تعمیر کنند. از خدماتی که در تعمیر خودرو در این مرکز در کنار تعمیر فرمان برقی ارائه می شود، تعمیر ایسیو در تهران است.

مالکین خودروهای خارجی که مشکل در قطعه ایسیو و مشکلات دیگر برقی را تجربه می کنند می توانند بصورت حضوری به این مرکز مراجعه کنند. تعمیر ای سی یو خودرو در این تعمیرگاه پس از عیب یابی و تشخیص مشکل به شکل حرفه ای و تضمینی انجام می شود. همچنین در صورتی که قطعه ای سی یو به هر دلیلی قابل تعمیر نباشد استوک آن فراهم می شود.