تعمیر خودرو هیبرید از دیگر خدمات تعمیرگاه فیکس آپ کار است که در آن تعمیر ماشین هیبریدی نیز صورت می گیرد. تعمیرات ماشین هیبرید جزء خدمات تخصصی تعمیرگاه خودرو خارجی در تهران است که ماشین هیبرید، برقی یا الکترونیکی را تعمیر می کند. این تعمیرات کاملاً تخصصی و حرفه ای هستند و توسط کارشناسان متخصص و مجرب در زمینه خودروهای هیبرید انجام می گیرد.

خودروهای هیبریدی که در کشور ما حضور بسیار کمرنگی دارند از جمله نسل های جدید خودروها از نظر سوخت رسانی هستند که با برق کار می کنند. عدم وجود کافی از این نوع خودروها در کشور باعث شده است تا مراکز تخصصی بسیار کمی برای تعمیر خودرو هیبرید وجود داشته باشد. این مسئله باعث شده است تا دردسرهایی هم برای خدمات پس از فروش برای این خودروها وجود داشته باشد.

در ادامه مطلب تعمیر خودرو هیبرید در فیکس آپ کار مطالعه خواهید کرد:

تعمیر خودرو هیبرید - تعمیرگاه ماشین برقی - فیکس آپ کار
تعمیر خودرو هیبرید – تعمیرگاه ماشین برقی – فیکس آپ کار

خودرو هیبرید

مهم ترین سوالی در این موضوع وجود دارد این است که خودرو هیبرید چیست؟ خودروهای هیبرید(Hybrid) که همان خودروهای برقی یا الکتریکی هستند دارای یک موتور برقی و معمولاً بهمراه آن یک موتور درون سوز بنزینی هستند. در این موارد برخی خودروها مثل تسلا کاملاً برقی هستند و برخی دیگر بصورت دوگانه با دو سوخت مختلف کار می کنند.

امروزه بدلیل اثرات منفی سوخت های خودروهای معمولی، دنیا بدنبال این است تا این اثرات منفی را کاهش دهد. تردد خودرو ها در تمام دنیا پر مصرف ترین وسائل نقلیه به حساب می آیند و با برقی شدن آن ها و وجود خودرو هیبریدی تا حد بسیار زیادی آلودگی های مختلف را کاهش می دهد. به همین جهت است که اکثر خودروسازی های دنیا حتی محبوب ترین نسل های قدیمی خودروهای خود را بصورت الکتریکی تولید و روانه بازار می کنند.

اما مهم تر از این موارد بحث خدمات پس از فروش برای خودروهای برقی و ایستگاه های شارژ می باشد. از دلایلی که اکثراً بدنبال استفاده از خودروهای الکتریکی نمی روند این دو مورد است که تاثیرات زیادی داشته است. در کشور ما نیز این دو مورد شدیداً شرایط نامناسبی دارد. به همین جهت تعمیرگاه فیکس آپ کار بر آن شد تا تعمیر ماشین هیبریدی را هم در لیست خدمات تعمیر خودرو خود نیز ارائه دهد.

تعمیر خودرو هیبریدی

خودرو هیبریدی همانند خودروهای معمولی دیگر دارای بخش های بسیار زیاد مشترک با یکدیگر هستند. در اصل ماجرا هر دو یک خودرو هستند که تمامی قسمت ها را در خود دارند. اما در بطن ماجرا ساخت و عملکرد قسمت های مختلف این خودرو ها با یکدیگر تفاوت هایی هم دارند. اما همانگونه که از نام این خودرو هیبریدی پیداست، بیشتر قسمت ها از قسمت های الکتریکی تشکیل شده اند.

معمولاً خودروهای هیبریدی از دو موتور بنزینی و برقی در کنار هم استفاده می کنند و این دردسرهای نگهداری و تعمیر خودرو هیبریدی را افزایش می دهد. اما همیشه اشاره کرده ایم که در نگهداری و استفاده صحیح از این دردسرها و مشکلات تعمیر خودرو هیبریدی در امان خواهید بود. مسئله مهم اینجاست که تعمیرگاه ها و تعمیرکاران خودروهای سوخت فسیلی قادر به تعمیر خودرو هیبریدی نیستند. لذا برای تعمیر خودرو هیبرید تنها باید به مراکز مطمئن و متخصص مراجعه کرد.

بیشترین خرابی ها و مشکلات دقیقاً از سوی موتور خودرو هیبریدی است. علاوه بر آن باطری موجود در این خودرو ها مهم ترین قسمت آن ها است که بیشتر نیازمند رسیدگی هستند. دیگر اجزای این خودرو ها مثل گیربکس و جلوبندی و غیره همانند خودروهای دیگر عمل می کنند و شرایط تقریباً یکسانی دارند. به همین جهت اگر خودروی هیبرید شما دچار مشکل شد باید سریعاً به یک مجموعه مطمئن و متخصص مراجعه کنید تا مشکل رفع شود، در غیر اینصورت هر آن ممکن است خودروی شما از کار بیافتد.

تعمیر ماشین هیبریدی در تهران

تعمیر خودرو هیبرید در تهران - تعمیرگاه ماشین برقی در تهران - فیکس آپ کار
تعمیر خودرو هیبرید در تهران – تعمیرگاه ماشین برقی در تهران – فیکس آپ کار

اکثراً خودروهای هیبریدی در شهر تهران و حومه قرار دارند و کمتر شاهد تردد آن ها در شهرستان ها هستیم. به همین جهت تعمیر ماشین هیبریدی در تهران در تعمیرگاه فیکس آپ کار راه اندازی شده است. همانگونه که پیشتر هم در مقاله تعمیر ماشین هیبرید اشاره کردیم این خودرو ها همانند خودروهای دیگر نیازمند رسیدگی و تعمیرات دارند. از این رو افرادی که ساکن تهران هستند و خودرو هیبریدی دارند می توانند با مراجعه حضوری خدمات تعمیر ماشین هیبریدی در تهران را دریافت کنند.

این تعمیرات ماشین هیبریدی در تهران از جمله تمام قسمت های خودرو می باشد. مهم ترین این قسمت ها تعمیر موتور ماشین هیبرید و تعمیر گیربکس ماشین هیبرید است. متخصصین این تعمیرگاه به موتورهای الکتریکی یا برقی کاملاً واقف هستند و تجربیات زیادی در این باره دارند. البته که باید دقت داشت هر خودرو هیبریدی ممکن است در قسمت موتور تفاوت های زیادی با یکدیگر داشته باشند. اما تمامی این خودرو ها با هر نوع موتور هیبریدی در فیکس آپ کار قابل تعمیر هستند و تعمیر ماشین هیبریدی در تهران بر روی آن ها انجام می شود.

تعمیرگاه فیکس آپ کار با سابقه بیش از یک دهه بر روی خودروهای خارجی تعمیر ماشین هیبریدی در تهران را انجام می دهد. این تعمیرات در خدمات تعمیر خودرو هیبرید با ضمانت و بصورت کاملاً تخصصی و حرفه ای صورت می گیرد. تمامی قسمت های یک خودرو هیبرید در این تعمیرگاه توسط متخصصین انجام می شود و این تعمیرات بسته به مشکلات خودرو شکل می گیرد. لذا از جمله خدمات دیگر تعمیر ماشین برقی در فیکس آپ کار عیب یابی این خودروهای هیبرید است.

تعمیر موتور خودرو هیبرید

تعمیر موتور ماشین برقی - تعمیرگاه موتور خودرو هیبرید - فیکس آپ کار
تعمیر موتور ماشین برقی – تعمیرگاه موتور خودرو هیبرید – فیکس آپ کار

موتور خودروهای هیبریدی از جمله مهم ترین و متفاوت ترین قطعه در آن ها هستند. می توان گفت مابقی بخش ها همانند یک خودروی معمولی دیگر است. موتور خودرو هیبرید به دو شکل سری و موازی است که عملکرد این دو با یکدیگر متفاوت می باشد. در موتور خودرو هیبرید به شکل سری موتور درون سوز مستقیماً به چرخ های خودرو متصل نیست و مثل یک ژنراتور عمل می کند. در این حالت موتور الکتریکی است که عملیات حرکت خودرو را انجام می دهد.

همچنین در حالت موازی موتور درون سوز به همراه موتور الکتریکی نیرو را تامین کرده و فرایند حرکت صورت می گیرد. در این حالت حرکت از این موتور ها می توانند خودرو را به حرکت درآورند و یک نکته مثبت در خودرو هیبرید می باشد. باید اشاره داشت که در این دو حالت عملکرد کلی یکسان است و تنها ساختار متفاوت می باشد. اما در فیکس آپ کار در خدمات تعمیر موتور ماشین هیبرید هر دو این موتورهای سری و موازی مورد تعمیرات قرار می گیرند.

فیکس آپ کار با استفاده از کارشناسان حرفه ای و متخصص خود تعمیر موتور ماشین هیبرید را انجام می دهد. این کارشناسان تجربیات زیادی در رفع مشکلات موتور درون سوز و موتور الکتریکی ماشین های برقی دارند. به همین جهت تعمیر موتور خودرو هیبرید در هر شرایطی بدون مشکل انجام می شود. علاوه بر آن در خدمات لوازم استوک ماشین هیبریدی این موتورها بصورت استوک و اورجینال و سالم نیز جهت تعویض در این تعمیرگاه ارائه می شوند.

تعمیر گیربکس ماشین هیبرید

تعمیر گیربکس ماشین برقی - تعمیرگاه گیربکس خودرو هیبرید در فیکس آپ کار
تعمیر گیربکس ماشین برقی – تعمیرگاه گیربکس خودرو هیبرید در فیکس آپ کار

گیربکس یا جعبه دنده های خودروهای هیبرید کمی متفاوت تر از خودروهای معمولی هستند. اگر دقت کرده باشید در خودروهای برقی تنها یک حالت درایو برای حرکت وجود دارد و بعضاً در گیربکس ها دیده می شود که یک یا دو دنده بیشتر ندارند. دلیل این موضوع این می باشد که موتورهای الکتریکی قادر هستند تا گشتاور بسیار بالایی تولید کنند و نیازی به تعویض دنده نباشد. به این گیربکس های جعبه دنده های تک دنده گفته می شود که در خودروهایی مثل تسلا هم استفاده می شود.

حالت دیگری هم که برای گیربکس خودروهای هیبرید وجود دارد جعبه دنده CVT می باشد که قطعاً با آن آشنایی دارید. در تعمیرگاه فیکس آپ کار تعمیر گیربکس ماشین هیبرید نیز در هر دو حالت آن انجام می شود. در اکثر گیربکس های خودروهای هیبرید حالت CVT دیده می شود که متخصصین این تعمیرگاه به هر دو گیربکس ماشین هیبرید تسلط کامل دارند. باید اشاره داشت که تعمیر گیربکس خودرو هیبرید به شدت تخصصی بوده و کارشناسان این تعمیرگاه تعمیر گیربکس ماشین هیبرید را به بهترین شکل ممکن انجام می دهند.

خوشبختانه در زمانی که گیربکس خودروهای هیبریدی دچار مشکل شود بصورت خودکار پس از پیغام های خطا و چک هم قابل حرکت خواهد بود. در این شرایط مالک خودرو می تواند ماشین هیبرید خود را جهت تعمیر خودرو هیبرید به اولین تعمیرگاه ماشین هیبریدی در تهران برساند. توجه داشته باشید که خطا های خودروهای هیبرید را باید جدی گرفت و آن ها را سریعاً به تعمیرگاه های مجاز خودروهای هیبرید رساند.

تعمیر جلوبندی خودرو هیبرید

خودروهای هیبرید همانگونه که در مقاله تعمیر ماشین برقی هم اشاره داشتیم همانند خودروهای دیگر است. اما مسئله مهمی که در جلوبندی این خودروها وجود دارد این است که اکثراً خودروهای هیبرید محرک جلو هستند. یعنی بواسطه موتور الکتریکی یا درون سوز انتقال نیرو مستقیماً به چرخ های جلو هدایت می شود. در این شرایط ساختار برخی خودروها در جلوبندی متفاوت است و تعمیرکار یا کارشناس باید تسلط کامل به بخش های جلوبندی یک خودرو هیبریدی داشته باشد تا تعمیر جلوبندی خودرو هیبرید را انجام دهد.

فیکس آپ کار تشکیل شده از کارشناسان حرفه ای خودروهای هیبرید است که به جلوبندی و سیستم تمامی خودروهای هیبرید تسلط کامل دارند و تعمیر جلوبندی ماشین خارجی را انجام می دهد. این تخصص و دانش در تعمیر جلوبندی خودرو هیبرید باعث می شود تا تمامی مشکلات در قسمت جلوبندی ماشین برقی براحتی حل و فصل شود. نا گفته نماند که جلوبندی ماشین های برقی هم شامل قطعات مصرفی بسیار زیادی است و بدلیل نبود قطعات نیازمند لوازم استوک ماشین هیبریدی هم می باشد که در فیکس آپ کار کاملاً ارائه می شود.

لوازم استوک ماشین هیبریدی

لوازم استوک ماشین برقی - لوازم استوک خودرو هیبرید در تهران با فیکس آپ کار
لوازم استوک ماشین برقی – لوازم استوک خودرو هیبرید در تهران با فیکس آپ کار

متاسفانه طبق معمول خودروهای هیبرید در کشور ما تماماً محصولات خارجی هستند و هیچ نمایندگی در کشور ما ندارند. این باعث شده است تا دردسرهای تعمیر ماشین هیبریدی در تهران بیشتر از خودروهای معمول خارجی دیگر باشد. دلیل این امر هم این است که خودروهای هیبرید در کشور ما بسیار کمتر از خودروهای خارجی دیگر هستند. اما فیکس آپ کار با توجه به خدمات لوازم استوک خودرو توانسته است تا لوازم استوک ماشین هیبریدی را هم در مجموعه تعمیرگاهی خود ارائه دهد.

از جمله قطعات و لوازم استوک ماشین هیبریدی شامل تمامی قسمت های یک خودرو می باشد. البته اگر یک خودرو هم نوع الکتریکی داشته باشد و هم نوع عادی باشد یافتن لوازم استوک ماشین هیبریدی آسان تر می شود. مهم ترین قسمتی که از این نوع خودروها نیازمند لوازم استوک خودرو هیبرید می شود، موتور الکتریکی و باتری های آن است. باتری های ماشین هیبریدی مهم ترین قسمت این خودرو هستند و خرابی های بیشتری نسبت به سایر قطعات دارند.

سرویس دوره ای ماشین هیبریدی

خودروهای هیبریدی هم همانند خودروهای دیگر نیازمند رسیدگی و سرویس های دوره ای دارند. این سرویس های دوره ای کمی متفاوت تر از خودروهای غیر برقی هستند. در سرویس دوره ای علاوه بر تعویض مصرفی های خودرو، در بخش باتری ها هم رسیدگی هایی جهت بررسی سلامت آن ها باید بشود. همچنین فارغ از آن باید قسمت های برقی موتور الکتریکی این خودروها و برق رسانی قسمت های مختلف نیز مورد بازدید قرار بگیرد.

در فیکس آپ کار سرویس دوره ای ماشین هیبریدی در تمامی قسمت های آن انجام می شود. با توجه به این که این خودروها هم نیازمند تعویض روغن و مصرفی های این چنینی هستند بسته به استفاده ای که از آن ها می شود تعویض آن ها الزامی است. کارشناسان خودروهای هیبریدی سرویس دوره ای ماشین هیبریدی را با دقت انجام می دهند و مطمئن می شوند که تمامی قسمت های ماشین برقی شما بدرستی کار می کند.

انواع خودروهای هیبریدی قابل تعمیر

در فیکس آپ کار انواع مختلف خودروهای برقی مورد تعمیر قرار می گیرند و محدودیتی از نوع مدل خودرو ها وجود ندارد. خدمات تعمیر خودرو هیبرید از مهم ترین خدمات تعمیرگاه فیکس آپ کار می باشد که تنها خودروهای خارجی را تعمیر می کند. اگر شما مالک یک خودرو برقی یا هیبریدی هستند جهت دریافت خدمات تعمیر ماشین برقی خود می توانید همین حالا با این تعمیرگاه تماس بگیرید. در ادامه برخی خودروهای محبوب برقی که در فیکس آپ کار تعمیر می شوند را می توانید مشاهده کنید:

  1. تعمیر سوناتا هیبرید
  2. تعمیر تویوتا پریوس هیبرید
  3. تعمیر تویوتا CHR هیبرید
  4. تعمیر تویوتا کمری هیبرید
  5. تعمیر اوتلندر هیبرید