نصب آپشن آینه برقی خودرو یکی از امکانات جذاب افزودنی ماشین می باشد. آینه برقی خودرو برای راننده شرایط ایده آلی را جهت کنترل خودروایجاد می نماید که باعث افزایش تسلط راننده بر رانندگی و لذت بیشتر از ماشین خود می شود. آینه برقی در بسیاری از خودروهای مدرن به صورت پیش فرض نصب می باشد. در دیگر خودروها که فاقد چنین امکانی هستند معمولاً آینه های برقیشان نیز تولید می شود که می توان آنها را تهیه و نصب نمود.

نصب آپشن های مختلف در خودرو نیاز به تخصص مختص به خود می باشد زیرا هر اشتباهی در آن می تواند باعث بروز مشکلات فنی جانبی در خودرو بشود. بنابراین در صورت نیاز به نصب آپشن خودرو به خصوص در تهران می توانید از خدمات فیکس آپ کار در تهرانپارس استفاده نمایید. آینه برقی خودرو یکی از جذاب ترین آپشن ها محسوب می شود که کارآیی زیادی را به خودروی شما اضافه خواهد نمود. در ادامه به معرفی این آپشن می پردازیم.

آپشن آینه تاشو برقی

معرفی آپشن آینه تاشو برقی - فیکس آپ کار
معرفی آپشن آینه تاشو برقی – فیکس آپ کار

آپشن آینه تاشو برقی از جمله امکانات افزودنی به خودرو می باشد که در بسیاری از خودرو های مدرن این آپشن به صورت پیش فرض افزوده شده است. در خودرو هایی که این امکان به صورت فابریک نصب نشده است توانایی نصب آپشن آینه برقی را دارا هستند. آینه برقی با امکان تنظیم کنترل از داخل  باعث افزایش تسلط راننده بر جاده می شود. یکی از ویژگی های آن باز و بسته شدن آینه با خاموش و روشن شدن خودرو می باشد.

با توجه به امکاناتی که آینه تاشو برقی با خود به همراه دارد تبدیل به یک ضرورت در خودرو ها شده است. از جمله دیگر امکاناتی که در این آینه ها وجود دارد، سیستم گرمکن برای جلوگیری از یخ زدگی و بخار بر روی آن می باشد. همچنین دارا بودن سنسور و چراغ ال ای دی نیز از دیگر امکانات آن می باشد. نکته قابل توجه در مورد آینه های برقی ارتباط آن با سیستم برق خودرو می باشد که در صورت خرابی آن آینه های برقی نیز دچار مشکل می شوند. در صورتی هر گونه خرابی در ماشین، فیکس آپ کار آماده ارائه خدمات تعمیر خودرو خارجی می باشد.

ساختار آینه تاشو برقی

آینه های برقی مانند همتایان معمولی دارای قسمت آینه و قاب آینه می باشند که تفاوتشان در وجود موتور الکترونیکی است. آینه ها برای آنکه فضای دید بیشتر به راننده را بدهند از نوع محدب می باشند. حساس بودن آنها به دلیل ضخامت کمشان موجب آسیب های زیادی به آن می شود. قاب آینه ساخته شده از پلاستیک سخت می باشد تا در برابر ضربات مقاومت بالایی داشته باشد. این دو مورد از آینه در تمامی انواع آنها مشترک می باشد و تفاوتی در نصب آپشن آینه برقی ایجاد نمی کند.

مهمترین تفاوت در بین آینه های معمولی و برقی در وجود موتور الکترونیکی آن می باشد. مهمترین قابلیت های آینه برقی توسط موتور آن ایجاد می شود. آینه به کمک دو موتور تعبیه شده در آن قابلیت تنظیم توسط راننده را فراهم می نماید. از آنجاییکه آینه برای تنظیم به حرکت چپ، راست، بالا و پایین نیاز دارد دو موتور وظیفه این حرکت ها را بر عهده دارند. جهت تهیه تمامی آپشن های خودرو و لوازم استوک خودرو خارجی با فیکس اپ در تماس باشید.

ویژگی های آینه های تاشو برقی

آینه برقی با توجه به ویژگی هایی که دارد  بسیار کارآمد می باشد. این ویژگی ها در بسیاری از مواقع عبور و مرور از مسیر های باریک را با جمع شدن آینه تسهیل می کند. اطمینان از بسته شدن آینه هنگام پیاده شدن از خودرو یکی دیگر ار آپسن ها می باسدکه موجب جلوگیری از آسیب و برخورد با دیگر خودرو ها می شود. نصب آپشن آینه برقی خودرو علاوه بر افزایش جذابیت خودرو کیفیت رانندگی را نیز بالا می برد.

یکی از وقایع آزار دهنده در حین رانندگی برخورد آینه خودروها با یکدیگر می باشد که موجب تغییر موقعیت آن می شود. در این شرایط اگر آینه خودکار نباشد باید پیاده شده و آن را تنظیم نمایید ولی با وجود آینه برقی می توان به صورت اتوماتیک از داخل آنرا به حالت اول برگردانید. تهیه و نصب این امکان جذاب در مجموعه فیکس اپ کار به صورت کامل از 0 تا 100 انجام می شود. این مجموعه همچنین امکان تعمیر آپشن های مختلف در خودروهای خارجی مختلف مانند تعمیر بنز E250 را ارائه می دهد.

مزیت های آینه تاشو برقی

ویژگی های های آینه تاشو برقی - آینه چراغ راهنما - فیکس اپ کار
ویژگی های های آینه تاشو برقی – آینه چراغ راهنما – فیکس اپ کار

نصب آپشن آینه برقی خودرو به دلیل مزیت های زیادی که دارد باعث افزایش کیفیت رانندگی و تسلط بر رانندگی می شود. از جمله مزیت های آینه تاشو برقی می توان کنترل بیشتر بر اجزای خودرو اشاره نمود. این کنترل می توان تمرکز بیشتری را معطوف جاده و رانندگی نمود. امکانات و دکمه های مرتبط با این آپشن در خودرو های مختلف متفاوت می باشد. موتور های استفاده در آن ضد آب و گرد و غبار است که امنیت و کارآیی آینه را بالا می برد.

بیشتر آینه های برقی دارای تنظیم سرعت دور موتور آینه برقی می باشد که باعث افزایش طول عمر آن می شود. آپشن آینه برقی در گذشته فقط بر روی خودرو های لوکس و بروز تعبیه می شد که امروزه با امکان نصب آن برای بیشتر خودرو ها جذابیت رانندگی را افزایش داده است. بسیاری از خودرو های خارجی که این آپشن را در اختیار دارند دچار خرابی و نقص فنی می شوند که نیاز به تعویض دارند. فیکس اپ کار در جهت تامین قطعات مورد نیاز این آپشن در خودرو اقدام به واردات لوازم استوک خودرو خارجی نموده است.

نصب و خرید آینه تاشو برقی

نصب این آپشن در بسیاری از موارد بر روی خودرو ها به صورت پیش فرض وجود دارد و یا قابلیت نصب را برای آنها در نظر می گیرند. در موارد دیگر نیز می توان اقدام به نصب آپشن آینه برقی خودرو نمود. با توجه به دکمه های کنترلی این آپشن امکان کنترل آن برای راننده به صورت کامل محیا می شود.

نصب انواع آپشن توسط نصاب نیاز به مهارت خاصی دارد تا بتواند به درستی سیم کشی ها را انجام دهد. به عنوان مثال بعضی از آینه ها دارای چراغ راهنما نیز هستند که نصب سیم ها یآن نیاز به تشخیص صحیح آنها می باشد. بسیاری از انواع آپشن خودرو و نصب آنها نیاز به تخصص مرتبط با همان آپشن می باشد بنابراین برای استفاده و نصب صحیح آن باید از یک نصاب ماهر استفاده نمایید.

در تهیه آپشن های خودرو حتماً باید از کیفیت آن و اصل بودن آن اطمینان حاصل نمایید. در صورت عدم وجود این موارد در خودرو مشکلاتی ایجاد می شود که باعث آسیب های جدی تری به آن می شود. از جمله مشکلات احتمالی می توان به خررابی های برقی در خودرو اشاره نمود. در صورت نیاز به نصب انواع آپشن و تهیه آن می توانید از مشاوره رایگان فیکس آپ کار بهره مند شوید.