یکی از خدمات تعمیرگاه خودرو های خارجی فیکس آپ کار تعمیر بی ام و Z4 است. تعمیرات تخصصی BMW Z4 بصورت حرفه ای بهمراه ضمانت انجام می شود و تعمیر موتور، گیربگس و جلوبندی روی آن انجام می پذیرد. لوازم استوک بی ام و زد 4 نیز با گارانتی و قیمت مناسب در این تعمیرگاه در تهران به مشتریان ارائه می شود.

این مجموعه بهمراه متخصصانی که دارد تجربه بسیار زیادی در رابطه با تعمیرات بی ام Z4 در تهران دارد. این تعمیرات با استفاده از تجربیات و تخصص های کادر فنی فیکس آپ کار پس از عیب یابی مشکلات موجود انجام می شود. تمامی تعمیرات بصورت تخصصی و حرفه ای انجام می پذیرد و هزینه و زمان نهایی برای انجام تعمیرات بی ام و Z4 کاملاً متناسب خواهد بود.

در ادامه مطلب تعمیر بی ام و Z4 در فیکس آپ کار با سرفصل های زیر مطالعه خواهید کرد:

بی ام و Z4

تعمیر بی ام و Z4 - تعمیرات bwm z4 - فیکس آپ کار
تعمیر بی ام و Z4 – تعمیرات bwm z4 – فیکس آپ کار

بی ام و زد 4 از آن دسته خودروهای کوپه و اسپرت جمع و جور است که در ابتدای حضور خود سر و صدای زیادی ایجاد کرد. این خودرو بدلیل ظاهر بسیار جذاب و جوان پسند که از سال 2009 به تولید رسید محبوبیت زیادی کسب کرد. بی ام دبلیو زد 4 تا سال 2014 تولید شد که در سه کلاس E85، E86 و در نهایت E89 روانه بازار شد.

اما در کشور ایران هم در همان ابتدای تولید تعدادی وارد کشور شد و دیگر پس از تحریم ها شاهد دیدار با نسخه های جدیدتر آن نبودیم. هم اکنون تعداد بسیار کمی از خودروهای بی ام و زد 4 در شهر های مختلف کشور در حال تردد هستند. از این خودرو هنوز هم بعنوان یک خودروی اسپرت و کوپه بسیار جذاب یاد می شود و هنوز هم دوست داشتنی است.

تعمیرگاه بی ام و Z4 در تهران

یکی از مشکلاتی که خودروهای خارجی در کشور دارند، نبود مراکز ارائه دهنده خدمات تعمیرگاهی و لوازم یدکی آن ها است. این مسئله باعث افزایش ریسک ها و هزینه های نگهداری خودروهای مختلف شده است. فیکس آپ کار بعنوان یک تعمیرگاه بی ام و Z4 در تهران فعالیت می کند که سابقه و تخصص بسیار بالایی در تعمیر این خودرو دارد.

این مجموعه با هدف ارائه خدمات مختلف در تعمیرگاه بی ام و Z4 در تهران پارس بیش از یک دهه فعالیت دارد.  مالکین این خودرو می توانند با مراجعه حضوری به این تعمیرگاه خودرویشان را جهت عیب یابی و بازدید برسانند. همچنین دارندگان این خودرو که در شهر تهران نیستند نیز می توانند با هماهنگی قبلی و مشاوره رایگان با شماره های مندرج در وب سایت تماس بگیرند تا از خدمات تعمیرگاه بی ام و Z4 در تهران بهره مند شوند.

تعمیر موتور بی ام و Z4

بی ام و Z4 با موتورهای مختلفی از جمله موتور شش سیلندر خطی و موتور چهار سیلندر توربوشارژ عرضه می شود. موتور شش سیلندر خطی 3 لیتری بی ام و Z4 قدرتمندترین موتور این خودرو است و می تواند 382 اسب بخار قدرت و 500 نیوتن متر گشتاور تولید کند. این موتور باعث می شود که بی ام و Z4 بتواند در 4.4 ثانیه از صفر به 100 کیلومتر در ساعت برسد. موتور چهار سیلندر توربوشارژ 2 لیتری بی ام و Z4 نیز قدرتمند است و می تواند 255 اسب بخار قدرت و 400 نیوتن متر گشتاور تولید کند. این موتور باعث می شود که بی ام و Z4 بتواند در 5.2 ثانیه از صفر به 100 کیلومتر در ساعت برسد.

این موتور قدرتمند در این جثه کوچک باعث این چنین شتاب ثانیه ای می شود. اما باید در نظر داشت که به مرور زمان با توجه به عدم تولید این خودرو ها و قدیمی تر شدن مدل آن ها نیازمند تعمیر موتور بی ام و Z4 هستند. در صورتی که موتور خودرو دچار مشکل شود، با توجه به هزینه های بالای آن حتماً باید سریعاً به تعمیرگاه مجاز جهت دریافت خدمات تعمیر موتور ماشین بی ام و Z4 مراجعه کنید.

علت خرابی موتور بی ام و زد 4>/span>

خرابی موتور بی ام و Z4 می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. برخی از شایع ترین علل عبارتند از:

 • استفاده از سوخت نامناسب
 • عدم تعویض به موقع روغن موتور
 • خرابی قطعات موتور
 • ضربه خوردن موتور
 • ایجاد فشار زیاد در شرایط مختلف
تعمیر بی ام و Z4 - تعمیر موتور بی ام و زد 4 - فیکس آپ کار
تعمیر بی ام و Z4 – تعمیر موتور بی ام و زد 4 – فیکس آپ کار

علائم خرابی موتور بی ام و زد 4

در صورت خرابی موتور بی ام و Z4، ممکن است علائم زیر را مشاهده کنید که نیازمند تعمیر موتور بی ام و Z4 خواهد بود:

 • کاهش قدرت موتور
 • افزایش مصرف سوخت
 • دود کردن موتور
 • صدای غیرعادی از موتور
 • لرزش موتور در حالت درجا

هزینه تعمیر موتور بی ام و زد 4

هزینه تعمیر موتور بی ام و Z4 به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله:

 • نوع و شدت خرابی موتور
 • نوع و کیفیت قطعات مورد استفاده
 • هزینه دستمزد تعمیرکار

پیشگیری از خرابی موتور بی ام و زد 4

بهترین راه برای جلوگیری از خرابی موتور بی ام و Z4، انجام سرویس دوره ای خودرو است که در خدمات تعمیر ماشین خارجی فیکس آپ کار ارائه می شود. سرویس دوره ای شامل موارد زیر است:

 • تعویض روغن موتور
 • تعویض فیلتر روغن
 • چک کردن سطح مایعات خودرو
 • چک کردن تسمه تایم

با انجام سرویس دوره ای به موقع، می توانید از خرابی موتور بی ام و Z4 جلوگیری کرده و عمر مفید خودروی خود را افزایش دهید. البته ناگفته نماند که باید در نوع استفاده از خودرو هم دقت بسیار بالایی داشت. بطور مثال اگر قرار باشد در هر شرایط مختلفی یک رفتار مشخص داشته باشید و به موتور خودرو فشار بیاورید احتمال خرابی زیاد می شود و تعمیر موتور بی ام و Z4 باید انجام شود.

تعمیر گیربکس بی ام و Z4

تعمیر بی ام و Z4 - تعمیر گیربکس بی ام و Z4 - فیکس آپ کار
تعمیر بی ام و Z4 – تعمیر گیربکس بی ام و Z4 – فیکس آپ کار

گیربکس BMW Z4 بصورت 8 دنده اتومات است که بصورت دیفرانسیل عقب می باشد. این خودرو به شکل 4 سیلندر توربوشارژ است و بسیار تیز و پرقدرت است. البته که با یک گیربکس باهوش و کار درست طرف هستیم اما این موتور برای این گیربکس کمی قوی تر در نظر گرفته شده است. یعنی اگر قرار باشد خیلی تیز حرکت کنید گیربکس در مقابل موتور کم میاورد و خطرات زیادی ایجاد می کند.

یکی از مهم ترین و حیاتی ترین بخش های این خودرو موتور و گیربکس آن هستند. گیربکس بی ام دبلیو زد فور همانگونه که بسیار قدرتمند است به همان میزان هم بسیار حساس است. حساس به این معنی که در استفاده از آن باید بیشتر احتیاط کرد و هیچگونه اشتباه در عملکرد و رفتار در تعویض دنده نداشته باشید. در ادامه برخی مشکلاتی که در نعمیر گیربکس بی ام و Z4 در فیکس آپ کار رفع می شود اشاره می شود:

 • وجود لرزش و سر و صدا
 • عدم تعویض دنده
 • عدم حرکت خودرو در دنده های مختلف
 • ایجاد تقه پس از تعویض خودکار دنده
 • مشکل روغن ریزی
 • و مشکلات مرتبط دیگر …

تعمیر جلوبندی بی ام و زد4

جلوبندی یکی از مهم ترین بخش های هر خودرویی است که وظیفه کنترل و هدایت خودرو را بر عهده دارد. در مورد بی ام و زد4 نیز همینطور است. این خودروی اسپرت از جلوبندی پیشرفته ای استفاده می کند که برای عملکرد مطلوب نیاز به نگهداری و تعمیر منظم دارد. همچنین به مرور زمان پس از گذشت چندسال از عمر خودرو، براساس میزان کارکرد قطعاً نیاز به بررسی و عیب یابی خواهد داشت.

مشکلات جلوبندی بی ام و زد4

در ادامه سعی کرده ایم تا مشکلاتی که در جلوبندی بی ام و زد4 ایجاد می شود را بیان کنیم. این موارد بر اساس تجربیات متخصصین جلوبندی ساز در فیکس آپ کار ارائه شده است. در صورتی که یک تعمیرکار یا جلوبندی ساز قرار باشد تعمیر جلوبندی بی ام و Z4 را انجام دهد، برای عیب یابی قطعاً نیاز به بررسی موارد زیر خواهد داشت:

 • خرابی کمک فنر:کمک فنرها یکی از مهم ترین قطعات جلوبندی هستند که وظیفه جذب ضربات و لرزش ها را بر عهده دارند. خرابی کمک فنرها می تواند باعث ایجاد لرزش در فرمان، صدای غیرعادی از جلوبندی و انحراف خودرو از مسیر مستقیم شود.
 • خرابی بوش و سیبک:بوش و سیبک ها قطعاتی هستند که وظیفه اتصال قطعات مختلف جلوبندی را به یکدیگر بر عهده دارند. خرابی بوش و سیبک ها می تواند باعث ایجاد صدا، لرزش و لقی در جلوبندی شود.
 • خرابی بلبرینگ چرخ ها:بلبرینگ چرخ ها قطعاتی هستند که وظیفه چرخش چرخ ها را بر عهده دارند. خرابی بلبرینگ چرخ ها می تواند باعث ایجاد صدا، لرزش و لقی در چرخ ها شود.

تماس با فیکس آپ کار

شما می توانید با تماس با کارشناسان فیکس آپ کار، بطور رایگان مشاوره گرفته و نوع مشکل یا خدمات درخواستی خود را مطرح کنید و برای حضورتان هماهنگی انجام دهید.

مرکز تعمیرات ماشین خارجی فیکس آپ کار

سرویس دوره ای bmw z4

سرویس دوره ای bmw z4 یک کار ضروری است که باید به صورت منظم انجام شود. سرویس دوره ای bmw z4 شامل تعویض روغن و فیلترها، تنظیم موتور، بررسی سیستم ترمز و سایر سیستم های خودرو می باشد. انجام سرویس دوره ای bmw z4 می تواند باعث افزایش طول عمر خودرو، بهبود عملکرد خودرو، و کاهش هزینه های نگهداری خودرو شود.

در خدمات تعمیر بی ام و Z4 خدمات دیگری همانند سرویس دوره ای ارائه می شود. سرویس دوره ای بی ام و زد 4 باعث می شود تا هزینه ها و ریسک های نگهداری این خودرو به شکل چشمگیری کاهش یابد. در سرویس دوره ای علاوه بر تعویض مصرفی ها، خودرو از نظر ظاهری و فنی مورد بررسی و عیب یابی قرار می گیرد و تحت عنوان گزارش به مالک ارائه می شود.

نصب آپشن bmw زد4

تعمیر بی ام و Z4 - نصب آپشن بی ام و Z4 - فیکس آپ کار
تعمیر بی ام و Z4 – نصب آپشن بی ام و Z4 – فیکس آپ کار

بی ام و Z4 یک خودروی اسپرت است که می توان آپشن های مختلفی را بر روی آن نصب کرد. نصب آپشن bmw زد4 می تواند باعث افزایش زیبایی، عملکرد و امکانات این خودرو شود. نصب آپشن بخصوص برای مدل های قدیمی تر زد فور می تواند بسیار مفید و مناسب باشد و تا جایی که امکان داشته باشد هر کدام از آپشن های روز بر روی آن نصب می گردد.

برخی از آپشن های پرطرفدار بی ام و Z4 عبارتند از:

 • سیستم صوتی حرفه ای
 • سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک
 • سیستم کمکی پارک
 • سیستم ناوبری

لوازم استوک بی ام و Z4

با توجه به این که نمایندگی رسمی برای BMW در کشور ما وجود ندارد و هیچگونه همکاری بین کشورمان با این برند صورت نمی گیرد، قطعات و لوازم یدکی زد فور به سختی یافت می شود. از دیگر خدمات فیکس آپ کار لوازم استوک خودرو است که از طریق کمپانی های معتبر توسط این مجموعه تهیه می شود. لوازم استوک این خودرو و تمام خودروهای خارجی دیگر در زمان و با هزینه مناسب مهیا می شود.

از بین قطعات لوازم استوک بی ام و Z4 مهم ترین آن ها بصورت دوره ای در این مجموعه موجود می شود. در صورتی که شما مالک یک خودرو BMW Z4 هستید می توانید با تماس تلفنی با کارشناسان این مجموعه از موجودی و هزینه و شرایط لوازم استوک بی ام و Z4 خود مطلع شوید. در ادامه برخی لوازم استوک بی ام و Z4 را که قابل سفارش است می توانید مشاهده کنید.

 • درب های راننده، شاگرد، صندوق و کاپوت
 • مجموعه چراغ های جلو و عقب بی ام و
 • آینه استوک بی ام و زد 4
 • موتور و گیربکس استوک بی ام و Z4
 • داشبورد کامل بعمراه متعلقات
 • سپرهای جلو و عقب استوک زد فور
 • و قطعات مختلف دیگر …

صافکاری نقاشی بی ام و زد 4

تعمیر بی ام و Z4 - لوازم استوک بی ام و Z4 - فیکس آپ کار
تعمیر بی ام و Z4 – لوازم استوک بی ام و Z4 – فیکس آپ کار

صافکاری نقاشی یکی دیگر از خدمات فیکس آپ کار است که در این مجموعه توسط کارشناسان حرفه ای و با تجربه ارائه می شود. صافکاری بدون رنگ بواسطه ابزارهای صافکاری PDR از مهم ترین این خدمات می باشد. نقاشی خودرو ها و مواردی همچون لیسه گیری خودرو نیز صورت می گیرد. بصورت کلی خدمات دیتیلینگ خودروهای خارجی در بخش صافکاری و نقاشی بی ام و زد 4 قابل ارائه است.

مالکین این خودرو ها می توانند جهت استفاده از مشاوره رایگان صافکاری نقاشی ماشین خارجی خود بصورت حضوری به بخش صافکاری نقاشی فیکس آپ کار مراجعه کنند. کارشناسان شرایط و صدمات وارد شده فیزیکی خودرو را مورد بررسی قرار می دهند و هزینه و زمان را اعلام می کنند. هزینه و زمان برای خدمات صافکاری نقاشی بی ام و زد 4 کاملاً مناسب و ایده آل خواهد بود.